Економіка водокористування

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Економіка водокористування
Код дисципліни
ВБ.2.3.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Гідрологія річок», «Гідрологія озер», «Водно-балансові розрахунки», «Основи гідрохімії». 2. Знання теоретичних основ фізичної географії, загальної гідрології та метеорології; 3. Володіти елементарними навичками статистичних розрахунків, методами обробки картографічної інформації, комп’ютерними технологіями.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена формуванню у студентів цілісних системних уявлень про природні, економічні, управлінські, технічні передумови розвитку водогосподарського комплексу України. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні засвоїти елементи дослідницької діяльності, принципи організації, методику й технології проведення гідрологічних та водо-ресурсних досліджень, навчитися проводити авторські дослідження і, зокрема, в частині збору первинної інформації, теоретичних посилок та робочих гіпотез, вибору методики та методів проведення аналізу комплексного використання водних ресурсів на сучасному рівні розвитку суспільства та в майбутньому.
Рекомендована та необхідна література
1. Загальна гідрологія: підручник / В.К. Хільчевський, О.Г. Ободовський, В.В. Гребінь та ін. – К.: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 398 с. 2. Методики гідрографічного та водогосподарського районування території України відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу / В. В. Гребінь [та ін.]. Київ : Інтерпрес ЛТД, 2013. 55 с. 3. Хільчевський В.К., Гребінь В.В. Водні об’єкти України та рекреаційне оцінювання якості води: навч. посібник – К.: ДІА, 2022. – 240 с. 4. Павлов В.І., Лесняк О.Ю., Сташук В.А., Семещук Т.В. Економіка водокористування: навчальний посібник для самостійного вивчення дисципліни. – Рівне : НУВГП, 2014. – 247 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, модульні контрольні, звіт по практичній роботі, проміжний контроль, залік
Методи та критерії оцінювання
Умови допуску до заліку: рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. - підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час складання заліку – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Підсумкова оцінка з дисципліни складається із балів, набраних студентом за результатами семестрового контролю за першою та другою частинами і балів підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Василь Васильович Гребінь
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет