Програмування в гідрометеорології (5-й семестр)
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Програмування в гідрометеорології (5-й семестр)
Код дисципліни
ОК.26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР09. Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Вища математика», «Комп'ютерні технології та їх застосування в гідрометеорології». 2. Вміти будувати блок-схеми алгоритмів, мати знання та навички розробки програм на алгоритмічних мовах програмування, таких як Python, вміти розв’язувати задачі із застосуванням таких структур даних, як одновимірні та двовимірні масиви, а також рядків. 3. Володіти структурним підходом до розробки програм.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Програмування в гідрометеорології» охоплює певне коло питань, які пов’язані з основами розробки програм на високорівневих мовах програмування, основами алгоритмізації, а також основами вирішення задач на комп’ютері. Розглядають-ся такі теми: розробка блок-схем алгоритмів для вирішення комп’ютерних задач, основні конструкції Python, вирішення задач на масиви та строки, робота з файлами, структурне програмування. Також в дисципліні розглядаються типи даних, види циклів, умовні оператори, вбудовані оператори, функції. Вивчення дисципліни ґрунтується на набутих програмних результатах з основ мови про-грамування Python для першого семестру вивчення дисципліни, продовженням першого на більш просунутому рівні вивчення мови програмування. В продовженні на 2 семестр вивчення дисципліни здобувачі освіти підтримує та розширює набуті, а також надає нові навички сучасного рівня технологій інформаційних систем, технологій та підходів про-грамування, архітектури комп’ютерів, аналізу та моделювання програмного забезпечення, використовувати засоби реалізації інформаційних систем, які є невід’ємною частиною складних спеціалізованих задач та практичних проблем в області ІСТ та інтернету речей. Дисципліна надає можливість фахівцям: практичні навички програмування для вирішення прикладних задач на комп’ютері. Функціональний блок дисципліни передбачає вивчення теоретичних основ побудови програм, що функціонують на основі об’єктно-орієнтованих мов програмування, розробка діаграми класів при проектуванні програмних рішень, вирішення та розробка задач, здатність проводити обчислювальні експерименти та порівнювати результати експериментальних даних для задач, в основі яких лежать обчислювальні процеси.
Рекомендована та необхідна література
1) Основи програмування. Python. Частина 1 [Електронний ресурс]: підручник для студе-нтів спеціальності 122 "Комп’ютерні науки", спеціалізації "Інформаційні технології в біо-логії та медицині" / А. В. Яковенко ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дан-ні (1 файл: 1,59 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2018. – 195 с. \\ режим доступу: https://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/25111/1/Python.pdf 2) К00 Козуб Г.О. Програмування : метод. рек. до лаб. робіт для студ. спец. 121 –„Інженерія програмного забезпечення” / Г. О. Козуб, Н. А. Семенов; Держ. закл. „Луган. нац. ун-т імені Тараса Шевченка”. – Старобільськ : ДЗ „ЛНУ імені Тараса Шевченка”, 2020. – 108 с. 3) Бондарчук Ж.А. Інтерактивний навчальний посібник "Програмування мовою Python", створений за допомогою сервісу H5P, Луцьк – 2021, 52 с.\\ режим доступу: http://janna-teacher2.com.ua/sites/default/files/interactive_book.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
У дисципліни передбачено вивчення тем протягом 2 семестрів, у кожному з них перед-бачено по 1 змістовному модулю. Заняття проводяться у вигляді лекцій та лабораторних робіт. Завершується дисципліна іспитом. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні виконаних лабораторних робіт, опитуван-ні та виконанні модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Андрій
Михайлович
Онищенко
Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій