Комп'ютерні технології та їх застосування в метеорології та гідрології (4-й семестр)
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Комп'ютерні технології та їх застосування в метеорології та гідрології (4-й семестр)
Код дисципліни
ОК.19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. ПР14. Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі наук про Землю.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисципліни «Вища математика». 2. Вміти аналізувати особливості природних процесів та будувати логічні ланцюги, що їх опису-ють; 3. Знати основні математичні операції та функції, що застосовуються для опису природніх процесів.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню мови програмування Python. Вона базується на курсі академії Cisco «PCAP: Основи програмування на Python». Дисципліна складатиметься з двох курсів, що охоплюють всі основи програмування на Python, загальні концепції та методи комп'ютерного програмування, а також об'єктно-орієнтований підхід. Кожен курс містить по чотири модулі, які вивчаються протягом двох семестрів.
Рекомендована та необхідна література
1) Основи програмування на Python-курс академії Cisco // режим доступу: https://lms.netacad.com/course/view.php?id=1171350 2) Основи програмування. Python. Частина 1 [Електронний ресурс]: підручник для сту-дентів спеціальності 122 "Комп’ютерні науки", спеціалізації "Інформаційні технології в біології та медицині" / А. В. Яковенко ; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові данні (1 файл: 1,59 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2018. – 195 с. \\ режим дос-тупу: https://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/25111/1/Python.pdf 3) Бондарчук Ж.А. Інтерактивний навчальний посібник "Програмування мовою Python", створений за допомогою сервісу H5P, Луцьк – 2021, 52 с.\\ режим доступу: http://janna-teacher2.com.ua/sites/default/files/interactive_book.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
У дисципліни передбачено 2 курси, у кожному з них передбачено 4 змістовні модулі. Заняття проводяться у вигляді лекцій та лабораторних робіт. Завершується дисципліна іспитом. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні виконаних лабораторних робіт, опитуванні та виконанні тестів за окремими змістовними модулями в курсі «Основи програмування на Python» від академії Cisco. Організація оцінювання: опитування у тестовій формі проводиться після завер-шення викладання кожного змістовного модуля. Лабораторні роботи захищаються по ви-конанню, відповідно до графіка проведення лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Андрій
Михайлович
Онищенко
Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій