Виробнича практика
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Виробнича практика
Код дисципліни
ОК.29
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. ПР14. Брати участь у розробці проектів і практичних рекомендацій в галузі наук про Землю. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін фахової підготовки;
2) знання теоретичних та прикладних засад гідрології, гідрохімії, гідроекології, управління водними ресурсами.
3) володіння: кількісними та якісними методами дослідження водних об’єктів.
Зміст навчальної дисципліни
Виробнича практика є складовою частиною загального навчального процесу i служить логічним завершенням навчального циклу третього року навчання. В рамках виробничої практики студенти засвоюють навички самостійного вирішення проблемних завдань гідрології, гідрохімії, гідроекології, управління водними ресурсами, знайомляться з роботою різних профільних установ та організацій. Змістовною частиною практики є засвоєння процесу збору вихідної гідрологічної інформації, обробки та аналізу даних спостережень, розробка рекомендацій щодо вирішення конкретного завдання відповідної проблематики гідрології, гідрохімії, гідроекології, управління водними ресурсами, знайомство з структурою організації, яка прийняла студента на практику. На цьому етапі студенти повинні навчитися аналізувати й узагальнювати зібрані дані, розвивати навички самостійного вирішення завдань у сфері гідрології, гідрохімії, гідроекології, управління водними ресурсами. Під час проходження практики студенти-практиканти повинні суворо дотримуватися правил охорони праці та протипожежної безпеки. Кожен студент отримує індивідуальні завдання, які повинен вчасно та якісно виконати і оформити відповідно до визначених вимог.
Рекомендована та необхідна література
1. Загальна гідрологія: підручник / В.К. Хільчевський, О.Г. Ободовський, В.В. Гребінь та ін. – К.: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 399 с. 2.Водний фонд України: Штучні водойми – водосховища і ставки: Довідник / За ред. В.К Хільчевського, В.В. Гребеня. – К.: Інтерпрес ЛТД, 2014. – 164 с. 3.Хільчевський В.К., Гребінь В.В. Водні об’єкти України та рекреаційне оцінювання якості води: навч. посібник – К.: ДІА, 2022. – 240 с. 4.Паламарчук М.М., Закорчевна Н.Б. Водний фонд України. 2 вид. доп. – К.: Ніка-центр, 2006. – 320 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання польових та камеральних проектно-пошукових робіт згідно завдань за затвердженим календарним графіком проходження практики та індивідуального завдання:
- характеристика об’єктів дослідження;
- збір вихідної інформації;
- обробка та аналіз вихідних даних;
- надання рекомендацій щодо вирішення конкретного завдання;
- збір матеріалів, заповнення щоденника.
Систематизація зібраних матеріалів та написання звіту
Методи та критерії оцінювання
Після закінчення терміну практики студенти звітують про виконання індивідуального завдання та програми практики в установі. Форма звітності студента про проходження практики – письмовий звіт та його захист на засіданні кафедри. Письмовий звіт, узгоджений з керівником практики від установи, подається на рецензування науковому керівникові та затверджується керівником практики від кафедри. У звіті мають бути відомості про виконання студентом усіх розділів програми практики в установі та індивідуального завдання, розділи з охорони праці та техніки безпеки, висновки та пропозиції до покращення змісту практики тощо. Обов’язковим елементом є характеристика на студента від керівника практики від установи. Оформлюється звіт за вимогами, встановленими програмою практики.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Василь
Васильович
Гребінь
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет