Рекреаційна географія України

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Рекреаційна географія України
Код дисципліни
ВБ.2.1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Геологія», «Метеорологія», «Грунтознавство», «Геоморфологія», «Гідрологія річок», «Гідрологія озер», «Гідрологія боліт, льодовиків та підземних вод». 2. Знати закономірності територіальної диференціації природних умов земної кулі, особливості функціонування географічної оболонки, зокрема взаємодію й взаємний вплив її природних складових (геосфер). 3. Вміти давати оцінку антропогенного впливу на природне середовище та робити передбачення наслідків людської діяльності у ньому. 4. Володіти навичками спостереження, аналізу, у т.ч. проводити узагальнення отриманих результатів.
Зміст навчальної дисципліни
вивчення дисципліни полягає у набутті наступних компетентностей: К04. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. К08. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями. К11. Прагнення до збереження природного навколишнього середовища. К12. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів). К13. Знання та розуміння теоретичних основ наук про Землю як комплексну природну систему.
Рекомендована та необхідна література
1. Смаль І.В. Основи географії рекреації і туризму. – Ніжин: Вид-во НДПУ імені Миколи Гоголя, 2004. – 264 с. 2. Стафійчук В.І. Рекреалогія. – К.: Альтерпрес, 2006. – 264с. 3. Фоменко Н.В. Рекреаційні ресурси та курортологія. – І.-Ф.: ІМЕ, 2001. -240 с. 4. Любіцева О.О., Панкова Е.В., Стафійчук В.І. Туристичні ресурси України. – К.: Альтерпрес, 2007. – 369 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
тести, бліц- опитування, виконання творчих аналітичних робіт, презентація, Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іван Олександрович Діброва
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет