Топографія з основами геодезії
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Топографія з основами геодезії
Код дисципліни
ОК.10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін освітньо-професійної програми
«Управління та екологія водних ресурсів» освітнього рівня бакалавр, зокрема, таких як: «Геологія», «Гідрологія річок», «Метеорологія».
2. Знати та розуміти основні географічні закономірності та закономірності територіальної організації суспільства.
3. Вміти аналізувати особливості та специфіку прояву природних та антропогенних процесів у географічній оболонці, причинно-наслідкові зв’язки між процесами та явищами, які призводять до формування природних територіальних комплексів та систем.
4. Володіти сучасними методами пошуку та систематизації наукових документів, прийомами первинної обробки географічної інформації.
5. Володіти елементарними навичками використання картографічних творів у вирішенні наукових та практичних завдань.
6. Володіти елементарними навичками аналізу і синтезу географічної інформації, прийомами порівняльно-географічного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Основний зміст дисципліни сфокусовано на теорії топографії та основах геодезії, топографічного картографування, формуванні практичних навичок роботи з топографічними картами, у т.ч., під час вирішення наукових та практичних задач у галузі наук про Землю (відповідно до спеціалізації ОПП «Управління та екологія водних ресурсів»).
Рекомендована та необхідна література
1. Бондаренко Е. Л. Топографія з основами геодезії / Е. Л. Бондаренко // Методичні вказівки до виконання практичних робіт для студентів географічного факультету. – К., 2019. – 55 с. 2. Геодезія. Терміни та визначення. ДСТУ 2393-94. – К.: Держстандарт України, 1994. 3. Закон України “Про топографо-геодезичну та картографічну діяльність” [Eлектронний ресурс]. – Режим доступу: zakon.rada,gov.ua 4. Картографія. Терміни та визначення. ДСТУ 2757-94. – К.: Держстандарт України, 1994. – 96 с. 5. Топографія з основами геодезії: підручник / А. П. Божок, В. Д. Барановський, В.В. Білоус та ін.; за ред. А. П. Божок, А. М. Молочка. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2009. – 304 с. 6. Топографія з основами геодезії: Підручник / А. П. Божок, В. Д. Барановський, К. І. Дрич та ін. / За ред. А.П. Божок. – К.: Вища школа, 1995. – 275 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійні роботи
Методи та критерії оцінювання
поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 10, максимальна 20; контрольні роботи (20 – 30); самостійна робота (5 – 10)); – підсумкове (заключне) оцінювання у формі заліку (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично- розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вікторія
Віталіївна
Удовиченко
Географії України
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Географії України
Географічний факультет