Українська та зарубіжна культура_4 сем.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура_4 сем.
Код дисципліни
ОК 3.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Використовувати усно і письмово професійну українську мову (ПР02). Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення (ПР13).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Засвоєння усіх тем, передбачених курсом та успішне складання заліку.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення цього курсу студент отримає базові знання про організаційне та науково-методичне забезпечення викладання української та зарубіжної культури, базові знання про передумови формування, генезис, основні етапи розвитку та особливості зарубіжної та української культури; базові уявлення про основні етапи розвитку світового та українського мистецтва, сучасні наукові концепції, в межах яких здійснюється їх вивчення, основні мистецькі напрямки та постаті, які визначали їх розвиток; базові уявлення про історію розвитку та функціонування українського та зарубіжного культурного простору, його ґенезу та сучасний стан.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія світової культури: Навч. посіб. / Керівник авт. колективу Л. Т. Левчук. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 400 с. 2. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А. Є. Конверського. Харків: Фоліо, 2013. – 863 с. 3. Культурологія: українська та зарубіжна культура Навч. посіб. / М. М. Закович, І. А. Зязюн, О. М. Семашко та ін.; за ред. М. М. Заковича. – К., 2004. – 567 с. 4. Попович М. В. Нарис з історії культури України. – К.: «АртЕк», 1998. – 728 с. 5. Русин М. Ю. Фольклор як феномен культури. – К.: Видавництво КНУ імені Тараса Шевченка, 2018. – 210 с. 6. Русін Р. М. Художній образ: від класики до постмодерну: монографія. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2015. – 208 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота, письмова робота, презентації, залікова робота.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка за семестр формується з двох складових: Оцінка за виконання завдань семінарських занять (7 занять*на 10 балів=максимум 70 балів). Оцінка за виконання творчої роботи (максимум 10 балів). Підсумковий контроль – максимум 20 балів. Здійснюється у формі заліку у письмовій формі (тест) на останньому тижні семестру. Умовою допуску до заліку є виконання студентом практичних завдань і творчої роботи із сумарною оцінкою не менше 40 балів. Студенти, які за всіма успішно складеними формами контролю набрали менше 60 балів, для підвищення оцінки до 60 балів отримують можливість написати додаткову контрольну роботу та досклаcти домашні завдання. Залік проводиться у письмовій формі - тест (20 запитань з вибором однієї правильної відповіді та 10 питань зі встановленням відповідностей) Тривалість проведення заліку 1 академічна година. Максимальна оцінка 20 балів.
Мова викладання
Українська