Навчальна топографо-геодезична практика_2 сем.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна топографо-геодезична практика_2 сем.
Код дисципліни
ОК 15.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1. Знати правила техніки безпеки при виконанні топографо-геодезичних робіт та проведення підготовчих робіт ПР02 ПР13. Знати методику вимірювання горизонтальних кутів; довжин сторін теодолітних ходів та інше ПР02. Знати методику виконання нівелювання точок теодолітного ходу; обчислення польових журналів та оформлення схем; вирівнювання нівелірного ходу; обчислення висот точок. Знати методику виконання тахеометричне знімання (польові та камеральні роботи) та інше ПР02 ПР11. 2. Вміти укладати топографічний план в масштабі 1:500 (1:1000) за матеріалами польових топографічних знімань. Оформлення звіту з практики ПР02 ПР11 ПР13. 3. та 4. Оформлення звіту з практики. Демонстрація знань,умінь і навичок. Набуття навичок роботи в польових умовах, досвіду організаторської діяльності та роботи в колективі ПР02 ПР13.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне вивчення дисципліни «Топографія з основами геодезії». Для засвоєння програми навчальної практики та набуття вмінь та навичок виконання геодезичних робіт і топографічного знімання студенти повинні володіти базовими знаннями з геодезії, топографії, фізики, математики та знати основні принципи, методи та способи проведення геодезичних робіт.
Зміст навчальної дисципліни
Польова навчальна топографо-геодезична практика невід’ємна складова частина освітньо-професійної підготовки студентів першого освітнього (бакалаврського) рівня вищої освіти, галузі знань 10 Природничі науки спеціальності 103 науки про Землю призначена для закріплення теоретичних знань і спрямована на оволодіння методами створення геодезичної основи великомасштабного топографічного знімання в умовах, наближених до виробництва. Навчальна практика повинна надати студентам уявлення про організацію, технологічні схеми здійснення геодезичних робіт на місцевості, технологію та методику їх виконання. Практика організовується на території Богуславського навчально-наукового постійно діючого природно-гідроекологічного полігону. Це – базовий структурний підрозділ географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що проводить навчально-виховну і методичну діяльність з ряду споріднених спеціальностей, спеціалізацій та навчальних дисциплін, за якими університет здійснює ліцензовану підготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів і проводить наукову, науково-дослідну та науково-технічну і господарську діяльність за відповідними напрямами і спрямуваннями базової вищої освіти.
Рекомендована та необхідна література
1. Геодезія : навч. посіб. : Ч. 1. Топографія / А. Л. Островський, О. І. Мороз, З. Р. Тартачинська, І. Ф. Гарасимчук. – Львів : Львівська політехніка, 2011. – 43 2. Польова навчальна топографічна практика: навчально-методичний посібник / І. О. Підлісецька, М. А. Молочко; За ред. А. М. Молочка. – Київ: Видавництво «Альфа-ПІК», 2020. – 42 с. 3. Топографія з основами геодезії: Підручник / За ред. А. П. Божок, А. М. Молочка. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. – 304 с. 4. Бондаренко Е. Л. ГІС у задачах моніторингу навколишнього середовища / Е. Л. Бондаренко, О. Ю. Яценко // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Географія. – 2020. – № 1/2 (76/77). – С. 96–101. (Додано в рамках пролонгування програми на 2021/22 навчальний рік).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Теоретичне заняття, індивідуальне завдання, контроль керівника практики, консультації впродовж практики, дискусія, поточний контроль, диференційований залік, усне опитування
Методи та критерії оцінювання
Студенти, які виконали всі завдання згідно програми практики, оформили відповідно до вимог звіт з практики, додатки та топографічний план допускаються до захисту звіту та заліку в останній день практики. Залік є підведенням підсумків роботи кожного студента під час проходження практики, визначення рівня здобутих ним знань і навичок та проводиться у виді побригадно-індивідуального захисту звіту за результатами практики кожним студентом. Оцінювання знань, умінь і практичних навичок студентів на заліку здійснюється за 100-бальною. Після закінчення практики студенти побригадно здають керівникові практики письмові звіти^ журнали польових геодезичних робіт та спостережень, матеріали математичної обробки геодезичних вимірів, топографічний план та інші графічні матеріали. Підсумки навчальної практики підводяться після складання студентами диференційованого заліку.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет