Спортивне орієнтування в навчальних закладах

Освітня програма: Географія 2023 (бакалавр)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Спортивне орієнтування в навчальних закладах
Код дисципліни
ВБ 2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 5. Уміти оперувати базовими категоріями та поняттями спеціальності. ПРН 17. Формувати в учнів уміння користуватися географічною та картографічною мовою в навчальному процесі, застосовувати алгоритми користування друкованою і цифровою картографічною продукцією при характеристиці окремих географічних об`єктів і територій. ПРН 18. ПРН 27. Застосовувати методи навчання природознавства, методику систематизації знань про природу, позаурочні форми організації навчання природознавства, засоби навчання природознавства. ПРН 31. Використовувати методи і дані природничих/суспільних наук, інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузях предметної області географічних наук та виконувати дослідження географічної оболонки, її сфер за допомогою кількісних та якісних методів аналізу географії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття про масштаб топографічних карт, класифікацію карт, способи зображення на топографічних картах земної поверхні, системи координат для визначення положення точок земної поверхні, кути орієнтування математичну основу топографічних карт, картографічні проекції тематичних карт, способи зображення об’єктів на тематичних картах. 2. Вміти вимірювати географічні та прямокутні координати на топографічних картах, вимірювати абсолютні та відносні висоти, визначати планові координати точок на місцевості, визначати висоти точок на місцевості, вимірювати на топографічних картах дирекційні кути. 3. Володіти елементарними навичками використання навчальних картографічних посібників для навчання географії, вирішення наукових та практичних задач за ними.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна розвивається в тісному зв’язку з науками про природу та суспільство – з географією, геологією, ґрунтознавством, знання яких сприяє глибшому розумінню властивостей фізичної поверхні Землі, правильному відображенню її на картах. Методи вирішення наукових і практичних завдань топографії ґрунтуються на законах математики і фізики. Курс складається з двох основних розділів. Перший присвячений карті, як об’єкту реального світу, її характерним рисам, властивостям. Студенти опановують використання картографічного методу роботи з тематичними картами. У другому основну увагу приділено вирішенню задач за допомогою топографічної карти (вимірюванню прямих та зворотних дирекційних кутів на топографічній карті, обчисленню кутів орієнтування за формульними представленнями, визначенню абсолютних і відносних висот, точок місцевості).
Рекомендована та необхідна література
1. Божок А.П. Картографія / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух. – К.: Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2008. – 271 с. 2. Божок А.П. Картознавство / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух; за ред. А.П.Божок – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2014. – 263 с. 3. Картознавство (навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 103 Науки про Землю) / В.І. Остроух, І.О. Підлісецька – К.: ДНВП «Картографія», 2019. – 76 с. 4. Топографія з основами геодезії: підручник / за ред. А.П.Божок, А.М. Молочка – К.: Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2009. – 304 с. 5. Топографічна карта: [навч. електрон. посіб.] – К.: ДНВП „Картографія”, 2015. – 1 електрон. опт. диск
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Завершується дисципліна екзаменом. Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.6), що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.6); (комунікація 3.1-3.3); (автономність та відповідальність 4.1-4.3), що складає 60% загальної оцінки.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни