РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНА ЗЕМЕЛЬ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
РАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНА ЗЕМЕЛЬ
Код дисципліни
ОК 23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально-економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою. ПР9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою. ПР10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою. ПР16. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання характеристики земель: види та типи грунтів, склад та властивості ґрунтів, зональне поширення ґрунтів. 2. Знання особливостей впливу рослин на родючість ґрунтів та сільськогосподарських культур на продуктивність земель. 3. Вміння виявляти джерела забруднення земель за матеріалами дистанційного зондування землі, володіти навичками топографічного та тематичного дешифрування знімків у сфері землеустрою.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування базових знань з раціонального використання та охорони земель зокрема, економічно ефективного, екологічно безпечного та науково обґрунтованого використання з дотриманням пріоритетності сільськогосподарських земель, отримання навичок з охорони, відтворення та підвищення родючості ґрунтів, сприяти поширенню знань у професійній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Третяк А.М., Будзяк О.С., Третяк В.М. та ін. Екологія землекористування : навч. посіб. К. : Інститут екологічного управління та збалансованого природокористування, 2017. 178 с. 2. Будзяк О., Будзяк В., Грицак О. Ефективне використання «чистих» земель України в умовах сталого розвитку. Економіка сільського господарства та ресурсів. Том 7. No 3 (2021). С. 162-178. DOI:https://doi.org/10.51599/are.2021.07.03.10 3. Федун І., Будзяк О., Будзяк В., Сударенко О., Валінкевич Н., Тищенко О. (2022) Дослідження напрямів ефективного управління природними ресурсами / Серія «Конспекти Стамбул: Springer, Cham. Т. 488. С. 657-670 4. Лико Д. В., Лико С. М., Долженчук В. І., Портухай О.І. Охорона і раціональне використання земельних ресурсів : навчально-методичний посібник. Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2016. 664 с. 5. Гавриш Н. С. Використання, відтворення та охорона ґрунтів в Україні: теоретико- правові аспекти: монографія. Одеса: Юрид. л-ра, 2016. 398 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено іспит, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і екзамену 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище) є відпрацювання всіх практичних робіт і модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Маргарита Вячеславівна Дубницька
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет