ІНЖЕНЕРНА КОМП'ЮТЕРНА ГРАФІКА

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ІНЖЕНЕРНА КОМП'ЮТЕРНА ГРАФІКА
Код дисципліни
ОК 26
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1. Вільно спілкуватися в усній та письмовій формах державною та іноземною мовами з питань професійної діяльності. ПР3. Доносити до фахівців і нефахівців інформацію, ідеї, проблеми, рішення, власний досвід та аргументацію. ПР5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально-економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Компетентності студента, які необхідні для вивчення «Інженерної комп’ютерної графіки», базуються на знаннях, отриманих при вивченні дисциплін: «Вища Математика», «Топографічне (або Землевпорядне) креслення», «Комп’ютерний дизайн», «Топографія», «Геодезія», «Основи землеустрою». Для вивчення дисципліни студент повинен бути впевненим користувачем ПК.
Зміст навчальної дисципліни
Програма курсу розрахована, як для початківців так і для студентів, які вже мають певні навички роботи з САПР. Програмою передбачені розроблення проектів, як в двовимірному (2D) так і тривимірному просторі (3D моделювання) зі створенням проектної документації (за принципом від простої до складної) з вивченням можливостей експорту/імпорту проектів в інші формати даних. Курс повинен закласти основи для подальшого самостійного поглибленого вивчення (з використанням рекомендованої літератури, загальнодоступних інтернет-ресурсів та онлайн-курсів) програмного забезпечення та оволодіння функціоналом AutoCAD. Набуті студентами знання будуть необхідні у подальшому навчанні, при підготовці кваліфікаційних робіт, професійній діяльності та спілкуванні з проектантами, архітекторами, конструкторами, дизайнерами.
Рекомендована та необхідна література
1. Топчій В.І. Графічна система AutoCAD. Основи інженерно-будівельного креслення, моделювання та анімації. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2017. - 396 с. 2. Павловський С.М. Основи автоматизованого проектування: лабораторні роботи в середовищі AutoCAD: навч. посіб. / С. М. Павловський, А. В. Бабков. - Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2021. - 598 с. 3. Ванін В.В. Оформлення конструкторської документації: навч. посіб. 4-те вид., випр. і доп. / В.В. Ванін, А.В. Бліок, Г.О. Гнітецька. -К.: Каравела, 2012.- 200 с. 4. Михайленко В .Є. Інженерна та комп'ютерна графіка: підручник / В. Є.Михайленко, В. М. Найдиш, А. М. Підкоритов, І. В. Скидан; за ред. В. Є. Михайленка.- К.: Вища шк. 2004. - 342 с. 5. Макаренко М.Г. Інженерна графіка: посібник / М.Г. Макаренко.- К.: НАУ, 2014.- 180 с. 6. Free Autodesk. URL: https://www.autodesk.com/education/free-software/autocad (дата звернення 29.08.2022).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Організація оцінювання: (обов’язково зазначається порядок організації передбачених робочою програмою навчальної дисципліни форм оцінювання із зазначенням орієнтовного графіку оцінювання). Студент допускається заліку за умови виконання усіх передбачених навчальною програмою завдань лабораторних робіт. За роботи, виконані не в зазначений термін, віднімається по 1 балу за кожен день затримки. Підсумкове оцінювання у формі заліку (письмово/усна форма): максимальна кількість балів на заліку - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів до складання заліку допускаються за умови проведення додаткового оцінювання (контрольна робота).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Петрович Боднар
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет