ГЕОДЕЗІЯ
Освітня програма: Геодезія та землеустрій
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
ГЕОДЕЗІЯ
Код дисципліни
ВБ 2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР8. Брати участь у створенні державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, організовувати та виконувати топографічні та кадастрові знімання, геодезичні вимірювання, інженерно- геодезичні вишукування для проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будівництва.
ПР13. Планувати і виконувати геодезичні, топографічні та кадастрові знімання, опрацьовувати отримані результати у геоінформаційних системах.
ПР14. Планувати складну професійну діяльність, розробляти і реалізовувати проєкти у сфері геодезії та землеустрою за умов ресурсних та інших обмежень
ПР16. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Геодезія» базується на циклі дисциплін теоретичної і професійної підготовки, зокрема студенти повинні володіти знаннями з топографії, мати базову підготовку з математики, фізики, радіоелектроніки.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Геодезія» є базовою для одержання ступеню бакалавра галузі знань «19. Архітектура та будівництво» спеціальності «193. Геодезія та землеустрій». Подано теорію і практику підготовки фахівців з вивчення форми, розмірів Землі, методів точних геодезичних, гравіметричних та астрономо-геодезичних вимірів, які виконуються для визначення координат точок земної поверхні; вивчення теорії і практики геодезичних вимірювань на земній поверхні з використанням сучасних технологій, технічних та програмних засобів для створенням геодезичної мережі топографічних зйомок (основні геодезичні роботи). Обробка цих вимірів.
Рекомендована та необхідна література
1. Божок А.П., Барановський В.Д., Білоус В.В. та інші. Топографія з основами геодезії:підручник. - Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», Київ, 2009 р. – 304 с.
2. Білоус В.В., Боднар С.П. Радіоелектронна геодезія. Навчальний посібник. - К.: КНУ іменіТараса Шевченка, 2020. – 106 с. Режим доступу: http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/Radio_elect_geodez.pdf
3. Боднар С.П., Білоус В.В. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу«Геодезія». Частина 2. - К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2020 р. – 49 с. Режим доступу:http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/Metodichka_Geodez_Bodnar_Bilous.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна семестрова контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою).
Підсумкове оцінювання у формі заліку: максимальна кількість балів на заліку - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали(60%
максимальної кількості балів, відведених на залік).Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 38 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександр
Степанович
Гончаренко
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет