СУЧАСНІ ГЕОДЕЗИЧНІ ПРИЛАДИ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
СУЧАСНІ ГЕОДЕЗИЧНІ ПРИЛАДИ
Код дисципліни
ОК 18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР8. Брати участь у створенні державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно- геодезичних мереж, організовувати та виконувати топографічні та кадастрові знімання, геодезичні вимірювання, інженерно-геодезичні вишукування для проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будівництва ПР10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою ПР15. Розробляти і приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності у сфері геодезії та землеустрою, у тому числі за умов невизначеності ПРН15. Розробляти і приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності у сфері геодезії та землеустрою, у тому числі за умов невизначеності
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
для засвоєння навчального курсу студенти повинні володіти базовими знаннями з геодезії, фізики, радіоелектроніки, математичної обробки результатів геодезичних вимірювань, метеорології, знати способи і методи виконання топографо-геодезичних робіт та бути зацікавленими в оволодінні професійними компетентностями згідно обраної спеціальності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена закріпленню і поглибленню отриманих базових знань з будови та принципів роботи сучасних оптико-електронних, цифрових, лазерних приладів та радіонавігаційних геодезичних систем, дослідженню їх можливостей для вибору і застосуванню оптимальних методів вимірювань при організації та проведенні топографо-геодезичних, кадастрових та землевпорядних робіт на різних стадіях їх виконання.
Рекомендована та необхідна література
1. Білоус В.В., Боднар С.П. Радіоелектронна геодезія. Навчальний посібник. – К.: КНУ, 2020 р. – 106 с. [Електронний ресурс] (дата звернення 15.08.2022) 2. Боднар С.П., Білоус В.В, Молочко М.А. Лабораторний практикум з курсу «Електронні геодезичні прилади».- К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2023 р.- 92 с. URL: https://drive.google.com/file/d/1nCIb01fDN_4v9ZzSuGE3qv_zSy0-rkHJ/ view (дата звернення 12.03.2023) 3. Ващенко В., Літинський В., Перій С. Геодезичні прилади та приладдя. - Львів: Євросвіт, 2003. - 160 с. 4.Костецька Я.М. Геодезичні прилади. Частина II. Електронні геодезичні прилади. - Львів: ІЗМН, 2000. - 324 с. 5. Мороз О.І., Тревого І.С., Шевченко Т.Г. Геодезичні прилади: Навчальний посібник / За редакцією Т. Г. Шевченка. - Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2005. - 264 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: впродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводиться тематичне опитування. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених пунктами 2.1 – 2.3, студенти під час лабораторних занять демонструють результати своєї самостійної роботи та набуті компетентності. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів (за 100- бальною шкалою). Підсумкове оцінювання: проводиться у формі заліку (письмово/усна форма). Максимальна кількість балів на заліку - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 20 балів (50% максимальної кількості балів, відведених на залік).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет