УКРАЇНСЬКА ТА ЗАРУБІЖНА КУЛЬТУРА


Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
УКРАЇНСЬКА ТА ЗАРУБІЖНА КУЛЬТУРА

Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПР1. Вільно спілкуватися в усній та письмовій формах державною та інозем- ною мовами з питань професійної діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальною дисципліною: засвоєння усіх тем, передбачених курсом та успішне складання заліку.
Зміст навчальної дисципліни
Забезпечення філософсько-культурологічної складової підготовки висококваліфікованого, конкурентоздатного, інтегрованого у європейський та світовий науково-освітній простір фахівця освітнього ступеня «Бакалавр», який здобув теоретичні та практичні знання, вміння та навички, що достатні для виконання професійних обов’язків за спеціальністю 193 - Геодезія та землеустрій. Формування наукового світогляду студентів, спрямованого на усвідомлення взаємозв’язку між зарубіжною та українською культурою, їх специфіки. Розвинути здатність виокремлювати конкретно взяті культурно-історичні події і явища, і в той же час вміти аналізувати культурні трансформації в цілому.
Рекомендована та необхідна література
1.Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А.Є.Конверського. Харків: Фоліо, 2013. – 863 с. 2.Попович М.В.Нарис з історії культури України. – К.: «АртЕк», 1998 . – 728 с. http:// litopys.org.ua/popovych/narys09.htm 3.Культурологія: українська та зарубіжна культура Навч.посіб. / М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін. За ред. М.М.Заковича – К., 2004. - 567 с. 4.Історія світової культури: Навч. посіб. / Керівник авт. колективу Л.Т.Левчук. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 400 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
Семінарські заняття проводяться у формі усних відповідей, доповідей, коментарів, доповнень та\або підготовка і захист електронних презентацій виключно за темами, запитаннями та у послідовності, що визначені навчальною програмою. Використання демонстраційних, графічних, схематичних зображень і матеріалів у підготовці і роботі на семінарі - вітається! Викладач, який проводить семінарські заняття, створює організаційні умови для опрацювання студентами усіх запитань, що винесені на семінарське заняття.Творча робота може бути представлена у вигляді самостійно зробленого есе, рецензії, відгуку. Максимальна оцінка 10 балів. Форму роботи, тематику та кінцеві терміни визначає викладач, який працює з групою на семінарських заняттях. Залік проводиться у письмовій формі - тест (20 запитань з вибором однієї правильної відповіді та 10 питань зі встановленням відповідностей) Тривалість проведення заліку 1 академічна година. Максимальна оцінка 20 балів.
Мова викладання
Українська