ВИЩА МАТЕМАТИКА (1-й, 2-й сем)
Освітня програма: Геодезія та землеустрій
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
ВИЩА МАТЕМАТИКА (1-й, 2-й сем)
Код дисципліни
ОК 9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
ПР-5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально- економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
відсутні
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Вища математика» належить до обов’язкових компонент освітньої програми підготовки фахівців за освітнім рівнем «бакалавр» галузі знань 19 – Архітектура та будівництво зі спеціальності 193 – Геодезія та землеустрій освітньої програми «Геодезія та землеустрій». Дисципліна «Вища математика» включає в себе елементи лінійної та векторної алгебри, аналітичної геометрії, математичного аналізу та диференціального та інтегрального числення. «Вища математика» вивчає такі фундаментальні поняття математики як функції, числові послідовності та їх границі, границя функції у точці, неперервність функції, похідна функції та її застосування, невизначений та визначений інтеграл та його застосування, матриці. Ці базові математичні поняття необхідні для підготовки студентів до використання загальних математичних методів в подальших навчальних курсах та при виконанні завдань геодезії та землеустрою, а також сприяють розвитку логічного та аналітичного мислення студентів.
Викладається у 1 та 2 семестрі 1 курсу в обсязі 180 год. (6 кредитів ECTS) зокрема: лекції – 42 год., практичні – 42 год., консультацій – 4 год., самостійна робота – 92 год. У курсі передбачено 4 змістових модулі та 4 модульні контрольні роботи. Дисципліна в 1-му та 2- му семестрі завершується іспитом.
Рекомендована та необхідна література
1. Вища математика: У 2 кн. – За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь, 2003
2. Вища математика: Підручник: У 2 кн. – 2-ге вид. За ред. Кулініча Г.Л. – К.: Либідь, 2003.
3. Вища математика. Підручник. За ред. Пономаренка В.С. – Харків: Фоліо, 2014. – 669 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні роботи
Методи та критерії оцінювання
Критично-розрахунковий мінімум балів за навчання впродовж семестру становить 20 балів, рекомендований мінімум, розрахований з урахуванням специфіки дисципліни становить 35 балів. Студенти, які протягом семестру набрали сумарно меншу кількість балів ніж рекомендований мінімум 35 балів для підвищення балів отримують можливість написати додаткову контрольну роботу та досклаcти домашні завдання. Форма іспиту – письмово-усна. Екзаменаційний білет іспиту складається із 4 завдань, перші два з яких є теоретичними, два інших – задачі. Кожне завдання оцінюються від 0 до 8 балів. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали, тобто, якщо оцінка студента на іспиті є нижчою від мінімального порогового рівня (24 бали), то бали за іспит не додаються до семестрової оцінки (вважаються рівними нулю), а підсумкова оцінка з дисципліни є незадовільною.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Оксана
Олександрівна
Чернова
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет
Механіко-математичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет