Дискретні ймовірносні простори

Освітня програма: Статистика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Механіко-математичний факультет

Назва дисципліни
Дискретні ймовірносні простори
Код дисципліни
ДВВ.06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні елементи одноперіодної моделі фінансового ринку, означення нейтральної до ризику міри та її зв’язок з існуванням арбітражу. Справедливе оцінювання платіжних зобов’язань.Вміти досліджувати одноперіодну модель фінансового ринку на відсутність арбітражу. Вміти знаходити справедливу вартість ринкового платіжного зобов’язання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати : основи математичного аналізу, алгебри та дискретної математики. 2. Вміти : розв’язувати задачі комбінаторного аналізу, знаходи границі числових послідовностей, досліджувати збіжність рядів. 3. Володіти елементарними навичками : розв’язування комбінаторних задач.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Дискретні ймовірносні простори» вивчає терію ймовірностей у дискретних просторах елементарних подій та її застосування у фінансовій математиці. Зокрема, означення і властивості ймовірності у дискретному просторі елементарних подій, означення і властивості умовних ймовірностей, основні дискретні розподіли, означеня і властивості моментів дискретних випадкових величин, поняття розподілу випадкового вектора та його властивості, умови незалежності випадкових величин, граничні теореми для біноміального розподілу, ймовірнісні нерівності, застосування теорії дискретних ймовірнісних просторів до дослідження одноперіодної моделі фінансового ринку.
Рекомендована та необхідна література
1. Гихман И.И., Скороход А.В., Ядренко М.И. Теория вероятностей и математическая статистика. – Киев, Выща школа, 1988. – 439 с. 2. Карташов М.В. Імовірність, процеси, статистика. – ВПЦ «Київський універсистет», 2007.- 494 с. 3. Голомозий В.В., Карташов М.В., Ральченко К.В. Збірник задач з теорії ймовірностей та математичної статистики. – ВПЦ «Київський універсистет», 2015.- 366 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Критично-розрахунковий мінімум балів за навчання впродовж семестру становить 20 балів, рекомендований мінімум, розрахований з урахуванням специфіки дисципліни становить 35 балів. Студенти, які протягом семестру набрали сумарно меншу кількість балів ніж рекомендований мінімум 35 балів для підвищення балів отримують можливість написати додаткову контрольну роботу та досклаcти домашні завдання. Мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали, тобто, якщо оцінка студента на іспиті є нижчою від мінімального порогового рівня (24 бали), то бали за іспит не додаються до семестрової оцінки (вважаються рівними нулю), а підсумкова оцінка із дисципліни є незадовільною;
Методи та критерії оцінювання
Форма іспиту в кожному семестрі – письмово-усна. Екзаменаційний білет іспиту складається із 5 завдань, перші три з яких є теоретичними, два інших – задачі. Кожне завдання оцінюються від 0 до 7 балів. Додатково від 0 до 5 балів студент отримує за усне опитування. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни