Державний РR

Освітня програма: Міжнародні комунікації (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Державний РR
Код дисципліни
ВБ 1.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ознайомлення студентів з концептуальними, інформаційно-комунікаційними і програмними основами діяльності державного PR. Знати основні складові політичної структури держави і громадянського суспільства та зв’язок між ними; роль політичних комунікацій і їх вплив на свідомість громадян; методи політичного аналізу в державних установах, а також принципи і механізми реалізації PR-програм державними структурами. Вміти ефективно . аналізувати інформаційно-комунікаційні стратегії державних інституцій.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- знання сучасних комунікативних технологій та особливостей їх використання державними і недержавними акторами міжнародних відносин; - вміння - виявляти, ставити та вирішувати проблеми державних інституцій; - набуття і володіння елементарними навичками інформаційно-комунікаційної діяльності державного PR.
Зміст навчальної дисципліни
Вступ Тема 1. Держава та громадянське суспільство як форми організації політичної сфери суспільства. Політичні структури держави і громадянського суспільства Тема 2. Політичні комунікації та їх роль у функціонуванні держави і громадянського суспільства. Політичний аналіз в державних установах: методика і практика. Тема 3. Політичне прогнозування в державних установах: методологія і методи. Технології, методи і моделі ухвалення політичних рішень в державних установах. Модульна контрольна робота 1 Тема 4. РR - як елемент менеджменту урядової організації. Основні завдання державних служб по зв’язках з громадськістю. Тема 5. Урядові моделі зв’язків з громадськістю. Державні структури і громадська думка. Тема 6. Публічні промови, їх написання та виголошення. Особливості роботи спічрайтерів у структурі відділу зв’язків з громадськістю. Тема 7. Сутність політичного лідерства у органах державної влади. Модульна контрольна робота 2
Рекомендована та необхідна література
1.Шевченко О.В., Яковець А.В. PR: теорія і практика. Підручник. – К.:«Бізнесполіграф», 2011. – 464 с 2.Практичний посібник для працівників комунікаційних структур в органах влади. Практичний посібник. – К., 2016. – 116 с. 3.Кобець Р.Засади комунікативного супроводу державної політики.– Інтрньюз-Україна., 2013. 4.Коник Д. Стратегічні комунікації .Посібник для державних службовців. – К., 2016. – 256 с. 5.Концепція реформ урядових комунікацій. – К., 2016
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
1) захист індивідуальних завдань; 2) модульна контрольна робота; 3) іспит. За індивідуальну роботи та написання модульної роботи студенти можуть отримати до 20 балів. На практичних заняттях студенти виконують практично-орієнтовані завдання, які оцінюються максимум у 10 балів (пороговий рівень позитивної оцінки – 2 бали). У змістовий модуль входять всі теми. Обов’язковим для іспиту є виконання індивідуальних робіт, передбачених робочою програмою навчальної дисципліни.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни