Європейське бізнес-середовище

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Європейське бізнес-середовище
Код дисципліни
ОК 1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: понятійно-термінологічний апарат в сфері європейського бізнес середовища; джерельну базу про регулювання бізнесу в Європі; етапи формування бізнес-середовища в Європі; політико-правове середовище європейського бізнесу; середовище європейського бізнесу в сфері оподаткування, ринку праці; Вміти: орієнтуватися у послідовності практичних кроків у сфері створення бізнесу, оформленні власності, забезпеченні виконання контрактів, вирішенні проблем неплатоспроможності та інших етапів функціонування бізнесу на прикладі обраних країн; визначати особливості регулювання обраних видів ринків товарів або послуг; аналізувати нормативне поле регулювання бізнесу в Європі; Комунікація в процесі оцінки тенденцій розвитку Європейського бізнес середовища, оцінки відповідності європейським вимогам до товарів та послуг, прийняття і обґрунтування рішення щодо доцільності та форми виходу на європейські ринки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні аспекти та основи регулювання в сфері різних форм міжнародних економічних відносин. 2. Вміти аналізувати причини та наслідки тенденцій в сфері міжнародних економічних відносин та міжнародного бізнесу. 3. Володіти елементарними навичками пошуку та аналізу нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних. 4. Знання англійської або інших іноземних мов для кращих можливостей ознайомлення з нормативно-правовими актами регулювання бізнесу в країнах Європи.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль І. Загальні аспекти європейського бізнес-середовища Змістовий модуль ІІ. Основи регулювання бізнесу і захисту споживачів в ЄС
Рекомендована та необхідна література
1. Чугаєв О.А. Європейське бізнес-середовище : навчальний посібник. К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2020. 183 с. 2. Економічна асоціація України з Європейським Союзом : монографія / О. І. Шнирков, В. І. Муравйов, Р. О. Заблоцька та ін. ; за ред. О. І. Шниркова, В. І. Муравйова. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2015. 3. Європейський Союз: економіка, політика, право: енциклопедичний словник / редагув.: В.В. Копійка (голова), О.І.Шнирков (заст.голови), В.І. Муравйов та ін. – К.:Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. – 368 с. 4. Розвиток новітніх форм міжнародної економічної інтеграції на початку 21 століття: монографія / О. І. Шнирков, А. С. Філіпенко, Р. О. Заблоцька, З.О Луцишин та ін. ; за ред. О. І. Шниркова. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2016.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття.
Методи та критерії оцінювання
Презентація кейсів, модульна контрольна робота (тест), виступи на семінарських заняттях, задачі. Семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань, навичок: 1. Під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії); 2. У формі написання індивідуальних аналітичних робіт під час самостійного опрацювання тем; 3. У формі написання есе; 4. Формою підсумкового контролю є залік. На залік виносяться лекційні питання, питання семінарських (практичних) занять, самостійної роботи
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни