Митні процедури у міжнародній торгівлі

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Митні процедури у міжнародній торгівлі
Код дисципліни
ОК 3.1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: понятійно-термінологічний апарат, що характеризує митні процедури у міжнародній торгівлі та їх регулювання; джерельну базу про митні процедури у міжнародній торгівлі; роль митно-тарифних відносин в системі регулювання зовнішньоекономічної діяльності; закони та закономірності побудови митної системи держави; специфіку механізму функціонування митної справи в Україні; специфіку розмитнення вантажів під час експортно-імпортних операцій; митну систему як складову зовнішньоторговельної політики як в країні експорту, так і в країні імпорту; специфіку нарахування та сплати митних платежів при переміщенні товарів на кордоні; методику застосування митного контролю при здійсненні експортно-імпортних операцій;
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Митні процедури у міжнародній торгівлі» базується та тісно взаємодіє із циклом дисциплін теоретичної, професійної та практичної підготовки, зокрема «Теорія міжнародних економічних відносин», «Регулювання міжнародних економічних відносин», «Комерційна діяльність в офшорних зонах», «Податковий облік та аналіз у зовнішньоекономічній діяльності», «Міжнародна логістика». Також студент має демонструвати в рамках вивчення вищезазначених дисциплін наступні знання: знання основи економіки та зовнішньоекономічних зв’язків України, володіти теоретичними аспектами та основами регулювання в сфері різних форм міжнародних економічних відносин, володіти навичками пошуку та аналізу нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних, знання основ обліку та аналізу зовнішньоекономічної діяльності, знання англійської або інших іноземних мов для кращих можливостей ознайомлення з нормативно-правовими документами та процедурами брокериджу.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Характеристика системи митно-тарифних відносин: 1. Сутність та специфіка функціонування митної системи країни; 2. Організація митної системи в Україні; 3. Характеристика системи митного оподаткування; 4. Мито, як інструмент митної політики держави; 5. Оцінка наслідків функціонування механізму тарифного регулювання; Змістовий модуль 2. Митний контроль та митне оформлення як складові митно-тарифної політики: 1. Митний контроль, як складова митної політики країни; 2. Характеристика системи митного оформлення; 3. Роль Товарної номенклатури в зовнішньоекономічній діяльності в системі митного регулювання; 4. Характеристика системи митних режимів; 5. Передумови та етапи інтегрування митної системи України до світової системи господарювання;
Рекомендована та необхідна література
1. Бережнюк І. Г. Митне регулювання України: національні та міжнародні аспекти : монографія / І. Г. Бережнюк. – Дніпропетровськ : Академія митної служби України, 2009. – 543 с. 2. Гребельник О. Митна справа Підручник. – К: Центр учбової літератури. – 2014. – 472с. 3. Економічна асоціація України з Європейським Союзом : монографія / О. І. Шнирков, В. І. Муравйов, Р. О. Заблоцька та ін. ; за ред. О. І. Шниркова, В. І. Муравйова. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2015. 4. Іващук І. О. Митні ініціативи в глобальному просторі : монографія / І. О. Іващук. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2007. – 304 с. 5. Крисоватий А. І., Герчаківський С. Д., Дем’янюк О. Б. Митна справа: підручник. Тернопіль : ВПЦ «Економічна думка ТНЕУ», 2014. 540 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, виконання самостійної роботи
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія, задачі: 40 балів. 2. Вирішення практичних задач: 40 балів; 3. Модульна контрольна робота: 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни