Конкуренція у міжнародній комерції
Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (комерція та фінанси)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Назва дисципліни
Конкуренція у міжнародній комерції
Код дисципліни
3.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у здобувачів наступних компетентностей: здатність здійснювати комплексний аналіз та моніторинг кон’юнктури світових ринків, оцінювати зміни міжнародного середовища та вміти адаптуватися до них, здатність визначати функціональні особливості, характер, рівень та ступінь взаємозв’язків між суб’єктами міжнародних економічних відносин різного рівня та налагоджувати комунікації між ними, здатність визначати особливості формування національного і міжнародного бізнес-середовища, виявляти специфічні риси та динаміку розвитку світових економічних центрів.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен володіти загальними знаннями про закономірності поведінки економічних суб'єктів у ринкових умовах, володіти універсальним інструментарієм прийняття обґрунтованих рішень щодо здійснення вибору за наявності обмежених засобів та альтернативних можливостей їх використання та мати знання англійської або інших іноземних мов для кращих можливостей ознайомлення з прикладами сучасних емпіричних досліджень у сфері конкуренції на міжнародних ринках.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль 1. Теоретичні основи дослідження конкуренції на міжнародних ринках. Конкурентоздатність товару і національної економіки (6 тем) Змістовний модуль 2. Конкурентоспроможність фірм на міжнародних ринках (7 тем)
Рекомендована та необхідна література
1. Шнирков О. Конкуренція на міжнародних ринках. Ел. конспект лекцій. 2021. 2. Shnyrkov O.I., Shvorak L.O. Competition on World Markets: Compendium of Lectures - Kyiv University and Printing Center, 2017 – 174 p. 3. Shnyrkov O. Competition Regulation Policy and Stimulating Growth of Competitiveness in the EU. –National Security and Defense. – 2016. - №1-2,p.77-88.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, залік
Методи та критерії оцінювання
Презентація кейсів, модульна контрольна робота (тест), виступи на семінарських заняттях, задачі. Семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань, навичок: 1. Під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії); 2. У формі написання індивідуальних аналітичних робіт під час самостійного опрацювання тем; 3. У формі написання есе; 4. У формі обговорення тенденцій розвитку форм міжнародних економічних відносин; 5. У формі презентації проведеного дослідження конкретної форми міжнародних економічних відносин
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни