Міжнародна макроекономіка
Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (комерція та фінанси)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Назва дисципліни
Міжнародна макроекономіка
Код дисципліни
ННД.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: теоретичні конструкції репрезентативного числа відмінних моделей, що уможливлює глибоке розуміння засад управління міжнародними макроекономічними процесами у країнах з відкритими економіками та традиційної для міжнародних економічних відносин проблематики зовнішньої торгівлі, курсоутворення і управління потоками капіталу. Студент вмітиме: оперувати теоретичним інструментарієм міжнародної макроекономіки; досліджувати й аналізувати макроекономічне середовище національних економік в міжнародному контексті; шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел; приймати обґрунтовані рішення щодо налагодження міжнародних економічних відносин на всіх рівнях їх реалізації; аналізувати моделі розвитку національних економік; визначати й оцінювати прояви економічного глобалізму, виклики та дисбаланси глобального розвитку та їх вплив на міжнародні економічні відносини.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен володіти теоретичним апаратом фундаментальної економічної науки, що лежить в основі всієї системи економічних знань та мати науковий економічний світогляд і цілісне уявлення про функціонування економіки країни як єдиного цілого; аналізувати і прогнозувати макроекономічні процеси; розуміти сутність, призначення та використання основних макроекономічних показників, а також виявляти взаємозв'язки між ними; володіти інструментарієм економічної теорії державного регулювання національного виробництва; знати і вміти застосовувати методологію та інструментарій дослідження економічних процесів та явищ і на цій основі будувати стандартні теоретичні і економетричні моделі, аналізувати й змістовно інтерпретувати отримані результати.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль І. На шляху до нового макроекономічного консенсусу: теоретичний інструментарій міжнародної макроекономіки. Аналітичні моделі відкритої економіки: можливості та обмеження в інтерпретації сучасної міжнародної макроекономіки. Моделювання міжнародної макроекономіки з позицій платіжного балансу. Змістовий модуль ІІ. Валютні й монетарні важелі міжнародної макроекономіки. Міжнародна макроекономіка в умовах глобальних дисбалансів. Міжнародна координація макроекономічної політики в стратегіях співпраці та конкуренції.
Рекомендована та необхідна література
Резнікова Н.В. Міжнародна макроекономіка: теорія і практика / Н.В. Резнікова, М.Ю. Рубцова. К.: Аграр Медіа Груп, 2019. С.364. Резнікова Н. Економічна неозалежність країн в умовах глобальних трансформацій. К.: Аграр Медіа Груп, 2018. 460 с. Резнікова Н.В., Панченко В.Г., Іващенко О.А. Від ревізії економічної теорії до ревізії економічної політики: пастки нового макроекономічного консенсусу. Економіка України. 2021. № 3 (712). Рр.19-40. https://doi.org/10.15407/economyukr.2021.03.019 Резнікова Н.В., Панченко В.Г., Іващенко О.А. Від синтезу економічних теорій до політичного консенсусу: монетарно-фіскальні дилеми макроекономічної стабілізації в умовах коронакризи. Економіка України. 2021. № 4 (713). Рр.21-44. Carlberger M. International Economic Policy Coordination. Springer. 2005. 318 p. Schmitt-Groh´ S., Uribe M., Woodford M. International Macroeconomics. 2016. 429 р. URL: http://www.sfu.ca/~kkasa/suw.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань, навичок: 1. Під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії); 2. У формі проходження тестування на платформі e-learning; 3. У формі обговорення результатів наукових досліджень з тематики, що сприяє досягненню навчальних цілей; 4. У формі написання наукових есе за напрямом, що зазначений у переліку контрольних завдань в разі: 1) відсутності усної відповіді під час семінару; 2) відсутності на семінарі з поважних причин, що підтверджується відповідними довідками; 3) у разі підготови до участі в міжнародних або українських науково-практичних конференціях, що передбачають друк тез доповідей. 5. У формі укладення презентації за результатами дослідження, яка має бути завантажена на платформі e-learning в заздалегідь визначені терміни.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни