Процеси реформування та європейська інтеграція України

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Процеси реформування та європейська інтеграція України
Код дисципліни
ВБ 7.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 3. Знати наукові підходи, методології і методики дослідження проблем міжнародних відносин, зовнішньої політики та дипломатії. ПРН 5. Знати природу міжнародних комунікацій, проблеми розвитку держав і міжнародних регіонів у глобальному, регіональному та локальному контекстах. ПРН 6. Уміти збирати, обробляти та аналізувати значний обсяг інформації про стан міжнародних відносин, світової політики, зовнішньої політики та дипломатії держав. ПРН 16. Професійно відстоювати інтереси України у різних сферах міжнародних відносин.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні основи та стадії розвитку інтеграційних процесів, особливості, закономірності та тенденції діяльності і функціонування інтеграційних утворень в Європі. 2. Вміти аналізувати розвиток міжнародних взаємодій з огляду на різних акторів, їхню природу та нормативне середовище створюване ними. 3. Володіти елементарними навичками компаративного аналізу, нормативного аналізу, аналізу кейсів (case study) та прогнозування.
Зміст навчальної дисципліни
1. Причини та передумови, історичні аспекти участі України у європейських інтеграційних утвореннях. 2. Співробітництво з Європейським Союзом та проблема членства України 3. Загальноєвропейські та субрегіональні формати інтеграції та участь в них України 4. Процеси реформування в Україні як інструмент європейської інтеграції
Рекомендована та необхідна література
1. Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та європейським союзом, європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони [електронний ресурс]. - Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984_011 2. Євроінтеграційний портал/ веб-сайт був розроблений коштом Європейського Союзу в межах Проекту «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» [електронний ресурс]. - Режим доступу: https://eu-ua.org/ 3. Analysis of The EU–Ukraine Relations in the Context of The Association Agreement and Related Documents and The EU 2014-2020 Financial Perspective [електронний ресурс]. - Режим доступу:http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.464.3411&rep=rep1&type=pdf#page=447
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, підсумкове есе, тест
Методи та критерії оцінювання
1.Усна відповідь під час семінарського заняття (до 48 балів) 2.Контрольна робота– до26 балів. 3.Підсумкове есе – до 26 балів.
Мова викладання
Українська