Публічна комунікація в державному секторі

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Публічна комунікація в державному секторі
Код дисципліни
ВБ 3.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати природу міжнародних комунікацій, проблеми розвитку держав і міжнародних регіонів у глобальному, регіональному та локальному контекстах. Уміти оцінювати та аналізувати міжнародні, зовнішньополітичні та дипломатичні проблеми та ситуації, а також пропонувати підходи до вирішення таких проблем. Вільно спілкуватися державною та іноземними мовами усно і письмово, з професійних і наукових питань. Оцінювати результати власної роботи і відповідати за особистий професійний розвиток.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- Мати базові знання з теорії комунікації та державного управління. - Вміти працювати з навчальною й науковою літературою, аналізувати державні документи, комунікаційні повідомлення. - Володіти навичками політичного аналізу та прогнозування.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 Теоретичні засади здійснення публічної комунікації в державному секторі 1. Публічна комунікація в державному секторі як один із видів суспільної комунікації 2. Принципи, форми та методи публічної комунікації в державному секторі 3. Комунікаційна стратегія в державному секторі 4. Організація роботи прес-служб та інших підрозділів публічної комунікації в органах державної влади України. Змістовий модуль 2. Особливі випадки здійснення публічної комунікації в державному секторі 5. Особливості публічної комунікації з іноземною аудиторією. 6. Етнокультурний фактор у міжнародній публічній комунікації. 7. Публічна комунікація у мережі Інтернет. 8. Кризова публічна комунікація державних органів і публічна комунікація в умовах інформаційних воєн.
Рекомендована та необхідна література
1. Стратегічні комунікації. Підручник. – К.: Вадекс, 2019. – 446 с. 2. Зовнішньополітичні комунікативні технології. Підручник. – К. : Центр вільної преси, 2016. – 416 с. 3. Комунікації в публічному адмініструванні : конспект лекцій / [О.В. Шебаніна, В.П. Клочан, С.І. Тищенко та ін.]. – Миколаїв : МНАУ, 2018. – 200 с. 4. Комунікації в публічному управлінні: аспекти організаційної культури та ділового спілкування: навч. посіб. / уклад.: Гошовська В. А. та ін. – Київ: К.І.С., 2016. – 130 с. 5. Публічна політика : навч. посіб. / авт. кол.: С.О. Телешун, С.В. Ситник, І.В. Рейтерович та ін.; за заг. ред. С. О. Телешуна, д-ра політ. наук, проф. – Київ : НАДУ, 2016. – 340 с. 6. Шевченко О.В. GR- та лобі технології в міжнародних відносинах – Навчальний посібник. – К., ІМВ. 2011. – 185 с. 7. Запорожець О.Ю. Кризові комунікації у міжнародних відносинах. Навчальний посібник. – К.: ІМВ, 2009. – 75 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота, дискусія
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, участь у дискусії, презентація: до 60 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи: до 20 балів. 3.Модульна контрольна робота: до 20 балів.
Мова викладання
Українська