Міжнародний комерційний арбітраж

Освітня програма: Міжнародне приватне право

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародний комерційний арбітраж
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Демонструвати розуміння теоретичних підходів до співвідношення національного та міжнародного права та практичних засобів забезпечення їхньої взаємодії. ПРН 3. Приймати обґрунтовані рішення в правотворчій та правозастосовній сферах юридичної діяльності, усвідомлюючи їх етичні наслідки для різних суб’єктів національного та міжнародного приватного права. ПРН 4. Демонструвати здатність вести справи в міжнародних судових установах та інших міжнародних інституціях, загальних і спеціалізованих, з метою розв’язання міжнародних спорів, захисту інтересів, держави, фізичних і юридичних осіб. ПРН 5. Демонструвати вміння представляти інтереси клієнта в цивільних і господарських справах у судах України, третейських судах.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- успішне опанування курсів: «Міжнародне приватне право», «Міжнародний цивільний процес», «Порівняльний цивільний процес», «Міжнародне право»; - знати: основи теорії міжнародного приватного права, основні інститути міжнародного цивільного процесу, принципи та джерела міжнародного цивільного процесу та міжнародного комерційного арбітражу; - вміти: аналізувати та встановлювати зміст прав та обов’язків учасників судових за участі іноземного елементу, які регулюються положеннями внутрішнього законодавства, міжнародних договорів; пропонувати процесуальні шляхи вирішення спорів з іноземним елементом; - володіти елементарними навичками з підготовки процесуальних документів в процедурах розгляду судових справ з іноземним елементом, справ, що розглядаються судами та в процедурах визнання та виконання іноземних судових рішень.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом навчальної дисципліни є міжнародний комерційний арбітраж як інститут sui generis у всіх його різноманітних проявах та особливостях правового регулювання та застосування і розглядається в сукупності всіх його складових, в його правових зв’язках з іншими інститутами цивільного права, цивільного процесу та міжнародного приватного права. В процесі вивчення цієї дисципліни студенти мають ознайомитись з різними підходами щодо визначення природи міжнародного комерційного арбітражу, природи арбітражної угоди, з такими інститутами міжнародного комерційного арбітражу, як відвід держаного суду з непідсудності, відвід третейського суд з непідсудності, розгляду спорів, ухвалення рішення по справі, а також судові процедури оспорювання арбітражного рішення, визнання та виконання арбітражних рішень.
Рекомендована та необхідна література
1. International Arbitration and Global Governance. Contenting Theories and Evidence. Oxford University Press, 2014. 250 p. 2. Захватаев В.Н. Комментарии к мировой практике международного коммерческого арбитража. Книга 1. – К.: Алерта, 2015. – 906 с. 3. Захватаев В.Н. Комментарии к мировой практике международного коммерческого арбитража. Книга 2. – К.: Алерта, 2015. – 810 с. 4. Цірат Г.А. Міжнародний комерційний арбітраж. Навчальний посібник. – К., Алерта – 2019. 408 с. 5. Кlaus P. Berger. Private dispute resolution in International Business/negotiation, mediation and arbitration – Second Edition. Vol. II. Handbook. WoltersKluwerLaw&Business. 2009. 731 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, вирішення практичних казусів, виконання завдань самостійної роботи; виконання групових завдань-симуляцій
Методи та критерії оцінювання
Навчальна дисципліна «Міжнародний комерційний арбітраж» оцінюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: оцінювання роботи на семінарських і практичних заняттях; виконання самостійної роботи; написання студентами модульних контрольних робіт. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 - 4, а у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 5 - 8. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Обов’язковим для допуску до іспиту є виконання індивідуальних завдань самостійної роботи, передбачених програмою навчальної дисципліни. Формою підсумкового контролю з дисципліни «Міжнародний комерційний арбітраж» є іспит. На іспит виносяться лекційні питання, питання семінарських (практичних) занять, самостійної роботи.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни