Теорія і практика міжнародного приватного права

Освітня програма: Міжнародне приватне право

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Теорія і практика міжнародного приватного права
Код дисципліни
ОК 1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Демонструвати знання про різні правові системи, розуміння причин їхньої множинності, а також механізми взаємодії; знання характеристик міжнародної нормативної системи та місця в ньому міжнародного права. ПРН 2. Демонструвати розуміння теоретичних підходів до співвідношення національного та міжнародного права та практичних засобів забезпечення їхньої взаємодії. ПРН 3. Приймати обґрунтовані рішення в правотворчій та правозастосовній сферах юридичної діяльності, усвідомлюючи їх етичні наслідки для різних суб’єктів національного та міжнародного приватного права. ПРН 6. Показувати уміння комплексного юридичного та (у співпраці з відповідними фахівцями) економічного аналізу міжнародного комерційного й іншого економічного проекту з метою визначення основних юридичних і неюридичних, але пов’язаних з правовими рамками економічної діяльності ризиків.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
• знання основ науки міжнародного приватного права, основних інститутів міжнародного приватного права, його принципів та джерел; • вміння аналізувати та встановлювати зміст прав та обов’язків суб’єктів міжнародного приватного права згідно з колізійними та матеріально-правовими положеннями внутрішнього законодавства, міжнародних договорів та міжнародних звичаїв; пропонувати процесуальні та матеріальні шляхи вирішення спорів з іноземним елементом; • володіти елементарними навичками аналітичного дослідження систем міжнародного приватного права та міжнародних приватноправових відносин.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Теорія і практика міжнародного приватного права» належить до переліку обов’язкових дисциплін для студентів спеціальності «Міжнародне право» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» освітньої програми «Міжнародне приватне право» і тісно взаємодіє з такими дисциплінами, як «Міжнародний цивільний процес», «Міжнародний комерційний арбітраж», «Міжнародне авторське право», «Міжнародне сімейне право», «Міжнародне валютне право», «Вирішення спорів в міжнародному приватному праві», вона пов’язана з вивченням ряду інших дисциплін, зокрема вибіркових компонентів освітньої програми. Предметом навчальної дисципліни є поглиблене вивчення сучасної доктрини та практики міжнародного приватного права.
Рекомендована та необхідна література
1. Міжнародне приватне право: підручник / за ред. А.С.Довгерта і В.І.Кисіля. – 2-ге видання. - К.: Алерта, 2014. – 656 с. 2. Міжнародне приватне право в Київському університеті: антологія: у 2 т. Т.1. 1835–1991 / за ред. А.С.Довгерта. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. – 495 с. 3. Міжнародне приватне право в Київському університеті: антологія: у 2 т. Т.2. 1992–2007 / за ред. А.С.Довгерта. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. – 791 с. 4. Міжнародне приватне право. Міжнародні договори України. Том 1 / відпов. ред. та упорядники А.Довгерт та В.Крохмаль. – К.: «Port Royal», 2000. – 992 с. 5. Міжнародне приватне право. Міжнародні договори України. Том 2 / відпов. ред. та упорядники А.Довгерт та В.Крохмаль. – К.: «Port Royal», 2000. – 1313 с. 6. Міжнародне приватне право. Науково-практичний коментар Закону / за ред. доктора юридичних наук, проф. А.Довгерта. – Х.: ТОВ «Одіссей», 2008. – 352 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, вирішення практичних казусів, виконання завдань самостійної роботи; виконання групових завдань-симуляцій
Методи та критерії оцінювання
Навчальна дисципліна «Теорія і практика міжнародного приватного права» оцінюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: оцінювання роботи на семінарських і практичних заняттях; виконання самостійної роботи; написання студентами модульних контрольних робіт. У змістовий модуль 1 «Сучасна доктрина міжнародного приватного права» (ЗМ1) входять теми 1–4, а у змістовий модуль 2 «Законодавча та правозастосовна практика» у сфері МПрП» (ЗМ2) – теми 5–9; кожен з модулів завершується модульною контрольною роботою. Формою підсумкового контролю з дисципліни «Теорія і практика міжнародного приватного права» є іспит. На іспит виносяться лекційні питання, питання семінарських (практичних) занять, самостійної роботи. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 – бальною шкалою: 60 балів – робота протягом семестру; 40 балів – іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни