Міжнародні системи та глобальний розвиток

Освітня програма: Міжнародні відносини

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародні системи та глобальний розвиток
Код дисципліни
OK4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 3. Демонструвати поглиблені знання проблем міжнародної та національної безпеки, міжнародних та інтернаціоналізованих конфліктів, підходів, способів та механізмів забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав. ПРН 8. Готувати аналітичні довідки, звіти та інші документи про стан міжнародних відносин та світової політики. ПРН 19. Оцінювати результати власної роботи і відповідати за особистий професійний розвиток. ПРН 21. Демонструвати знання наукових підходів, методологій та методик дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики.
 ПРН 25. Демонструвати глибоке розуміння довгострокових тенденцій розвитку світової політики.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати необхідні теоретичні, методичні та методологічні положення міжнародно-політичної науки. Знати методи дослідження міжнародно-політичної наукі свого об’єкту. Розуміти етапи трансформації явища міжнародних відносин. Розуміти парадигми дослідження явища міжнародних відносин. Знати основні принципи його системного аналізу. Розуміти закономірності та головні тенденції сучасного світового розвитку, його рушійні сили. Вміти творчо використовувати теоретичні положення міжнародно-політичної науки у навчальній, дослідницькій та викладацькій діяльності. Володіти спеціальною термінологією у обсязі, достатньому для вільного використання її у практичній роботі, в тому числі іноземною мовою (зокрема, англійською, французькою та німецькою).
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль 1. Концептуально-теоретичні засади системних досліджень міжнародних відносин. Змістовний модуль 2. Критерії та моделі ієрархії міжнародних систем та елементів міжнародних систем. Лідери сучасної міжнародної спільноти. Змістовний модуль 3. Мегатренди глобального розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1. Міжнародні системи і глобальний розвиток. /підручник кер. авт. колективу О.А.Коппель; за ред. Л.В.Губерського, В.А.Манжоли. Київ.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. 2. Міжнародні відносини та світова політика: підручник за ред. В.А.Манжоли; Київ, нац. ун-т ім. Т. Шевченка, К.: Знання, 2014. 3. Гелл Д., Е. МакГрю, Д. Голдбрайт, Дж.Перратон. Глобальні трансформації. Політика, економіка, культура. Пер. з англ. Переднє слово Ю. Павленка. – К.: Фенікс, 2013. 4. Глобалізація і сучасний міжнародний процес / за за.ред. проф. Б.Гуменюка і проф. С.Шергіна. – К.: Університет «Україна», 2019. 5. Капітоненко М. Теорія міжнародних відносин. Чернівці: Книги-ХХІ, 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, презентації.
Методи та критерії оцінювання
Завершується дисципліна – заліком в першому семестрі, іспитом у другому семестрі. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється залік і іспит. Оцінювання усіх видів робіт здійснюється впродовж 1,2 семестру, включаючи самостійну роботу та виконання індивідуальних та колективних завдань. Підсумкова оцінка виставляється з урахуванням балів, отриманих за перший семестр. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 48 балів до складання заліку в 1 семесті не допускаються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни