Право СОТ

Освітня програма: Міжнародний судовий процес (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Право СОТ
Код дисципліни
ННД.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 4. Демонструвати знання, аналізувати, тлумачити та застосовувати прецедентну практику міжнародних судових установ при вирішенні спорів як на міжнародному, так і на національному рівні, усвідомлювати механізм забезпечення виконання рішень міжнародних судових установ як на території України, так і на території інших держав. ПРН 5. Приймати обґрунтовані рішення в правотворчій та правозастосовчій сферах юридичної діяльності, усвідомлюючи їх етичні наслідки для різних суб’єктів національного та міжнародного права. ПРН 8. Розуміти міжнародно-правову ситуацію, використовувати різні джерела безпосередньої й опосередкованої інформації, зокрема за допомогою новітніх інформаційних і комунікаційних технологій, для з’ясування обставин і фактів, надання міжнародно-правової оцінки подіям зі сфери міжнародних відносин, виявляти в подіях і фактах міжнародного правового життя тенденції та закономірності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати основи курсів Міжнародне публічне право (основи теорії), Міжнародне публічне право (основні галузі та інститути). 2.Вміти аналізувати та встановлювати зміст прав та зобов’язань суб’єктів міжнародного права згідно з положеннями окремих міжнародних договорів, застосовувати норми та принципи міжнародного права, а також рішення відповідних міжнародних органів для вирішення конкретних завдань, зокрема для вдосконалення чинного законодавства України. 3.Володіти елементарними навичками юридичного аналізу та синтезу, критичного мислення, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій.
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни: 1. Функції права СОТ в сучасних умовах 2. Принципи права СОТ 3. Право СОТ та торгівля товарами 4. Право СОТ та торговельний захист 5. Право СОТ та торгівля послугами 6. Право СОТ та інтелектуальна власність. Врегулювання спорів в СОТ
Рекомендована та необхідна література
1. Peter Van den Bossche, Werner Zdouc) “The Law and Policy of the World Trade Organization, 4th edition (Cambridge University Press, 2017), 1077 p. 2. Peter Van den Bossche, Denise Prévost “Essentials of WTO Law (Cambridge University Press, 2016), 302 p. 3. Historical Development of the Concept of Non-Violation Complaints In International Economic Law. Актуальні проблеми міжнародних відносин, Випуск 138, 2019, с. 135-143. 4. Igor I. Kavass, Dmitry Skrynka. Ukraine’s Accession to WTO: Concise Analysis of Historical Development // Context. Analytical Newsletter of Governmental Commission of Ukraine’s Accession to WTO. Special Supplement to the English Edition, December, 1999. – p.1-8
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Форми оцінювання роботи студентів. Семестрове оцінювання: Семінарські заняття. Максимальна кількість балів за одне семінарське заняття - 6 балів. Максимальна сумарна кількість балів за семінарські заняття - 40 балів. Модульна контрольна робота – 20 балів Підсумкове оцінювання: У формі екзамену. Максимальна кількість балів за екзамен - 40 балів. Умови допуску до екзамену: Набрати протягом семестру не менше 24 балів Організація оцінювання: семінарські заняття, модульні контрольні роботи, екзамен.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни