Міжнародне право в національних судах

Освітня програма: Міжнародний судовий процес (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародне право в національних судах
Код дисципліни
ННД.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати поняття та основні категорії курсу; доктринальні підходи до проблеми співвідношення і взаємодії міжнародного та національного права та її практичне значення; шляхи взаємного впливу джерел міжнародного та національного права; особливості внутрішньодержавного правового регулювання та правозастосовної практики іноземних держав з питань дії міжнародного права у внутрішньому праві; теоретичні та практичні аспекти дії міжнародного права в національному праві України; особливості реалізації міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини в Україні.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи курсів «Теорія держави та права», «Історія держави та права України та зарубіжних країн», «Міжнародне публічне право», «Право міжнародних договорів», «Правничі системи сучасності», «Порівняльне конституційне право». 2. Вміти аналізувати та встановлювати зміст прав та зобов’язань суб’єктів міжнародного права, а також досліджувати їхній вплив на національне право окремих держав. 3. Володіти елементарними навичками юридичного аналізу та синтезу, критичного мислення, проведення порівняльно-правових досліджень, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій.
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни: 1. Практичне значення та доктринальні підходи до проблеми співвідношення і взаємодії міжнародного та національного права 2. Принцип добросовісного виконання міжнародних зобов’язань і внутрішнє право держав 3. Джерела міжнародного та національного права: шляхи взаємного впливу 4. Питання національного права в праві міжнародних договорів 5. Національне право та правозастосовна практика іноземних держав з питань дії міжнародного права у внутрішньому праві 6. Регулювання дії міжнародного права в національному праві України 7. Особливості реалізації міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини в Україні
Рекомендована та необхідна література
1. Amerasinghe Chittharanjan Felix. Local Remedies in International Law. – Cambridge, 2005. 2. International Law and Domestic Legal Systems: Incorporation, Transformation, and Persuasion/ Ed. by Dinah Shelton. – Oxford, 2011. 3. Shaheed Fatima. Using International Law in Domestic Courts. – Oxford/Portland, 2005. 4. International and Constitutional Law: Theory and Practice of Interaction / Konyukhova I.A. - M., 2006. 5. Osminin B.I. Acceptance and Implementation by States of International Treaty Obligations. – М., 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: усні відповіді (до 20 балів), індивідуальні письмові завдання (до 20 балів), підсумкова модульна контрольна робота (до 20 балів). Формою підсумкового контролю є залік. Залік проводиться письмово. Відповідь студента на заліку оцінюється максимально в 40 балів.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни