Екологічна етика та освіта в міжнародному екологічному праві

Освітня програма: Міжнародне право (ОКР бакалавр, мова програми - українська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Екологічна етика та освіта в міжнародному екологічному праві
Код дисципліни
ДВС.4.02.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні поняття, напрями, принципи екологічної етики та екологічної освіти; особливості застосування принципів екологічної етики та екологічної освіти (освіти для сталого розвитку) в міжнародних договорах, рекомендаційних документах, міжнародній судовій практиці; особливості національного законодавства України та зарубіжних держав у сфері екологічної етики та екологічної освіти. Вміти з’ясовувати основні тенденції й закономірності розвитку міжнародного права навколишнього середовища в контексті екологічної етики та освіти для сталого розвитку; готувати довідки та рекомендації з питань міжнародного права навколишнього середовища для органів державної влади України; використовувати набуті знання у професійній юридичній діяльності; працювати з фаховою аналітичною літературою з питань міжнародно-правового регулювання охорони довкілля в контексті екологічної етики та освіти для сталого розвитку;
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знання теоретичних основ міжнародного публічного права та міжнародного екологічного права. 2. Вміння аналізувати та встановлювати зміст прав та зобов’язань суб’єктів міжнародного права згідно з положеннями міжнародних договорів, застосовувати рішення міжнародних судів для вирішення конкретних завдань, зокрема для вдосконалення чинного законодавства України. 3. Набуття і володіння елементарними навичками юридичного аналізу та синтезу, критичного мислення, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій.
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни: 1. Вступ до екологічної етики: основні поняття, напрями (течії) та принципи екологічної етики. 2. Міжнародно-правовий захист довкілля в умовах збройних конфліктів та принципи екологічної етики. 3. Поняття і концепції екологічної освіти. Екологічна освіта в міжнародних договорах та діяльності міжнародних організацій. 4. Національне законодавство України та зарубіжних держав у сфері екологічної освіти
Рекомендована та необхідна література
1. Задорожній О.В., Медведєва М.О. Міжнародне право навколишнього середовища: підручник для ВНЗ / Київ. нац. ун. ім. Тараса Шевченка, Ін. міжнар. відносин. – К.: Видавничий дім «Промені», 2010. – 510 с. 2. Медведєва М. О. Теоретичні та практичні аспекти реалізації міжнародно-правових норм у галузі охорони навколишнього середовища: монографія / М. О. Медведєва. – К.: «Фенікс», 2012. – 484 с. 3. Медведєва М. О. Принципи екологічної етики в міжнародній договірній та судовій практиці / М. О. Медведєва // Актуальні проблеми міжнародних відносин. - 2015. - Вип. 124(1). - С. 65-76. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/apmv_2015_124%281%29__9 4. Медведєва М. О. Екосистемний підхід у міжнародному праві навколишнього середовища: проблеми розуміння та застосування / М. О. Медведєва // Право України.–К.: Міністерство Юстиції України. - 2010. - Вип. 2. - С. 184-189.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: усні відповіді (до 60 балів), підсумкова модульна контрольна робота (до 20 балів). Формою підсумкового контролю є залік. Залік проводиться письмово. Відповідь студента на заліку оцінюється максимально в 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни