Дипломатична історія України

Освітня програма: Міжнародні комунікації (ОКР бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Дипломатична історія України
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Визначати причини, типи та характер міжнародних конфліктів і суперечок, обґрунтовувати і застосовувати економічні, юридичні та дипломатичні методи і засоби їх вирішення на міжнародному рівні, відстоюючи національні інтереси України. Відстоювати національні інтереси України з урахуванням безпекової компоненти міжнародних економічних відносин. Демонструвати знання з теорії та практики міжнародного права, міжнародних відносин, міжнародного бізнесу, міжнародної інформації, країнознавства. Спираючись на досвід дипломатичного забезпечення зовнішньополітичної діяльності на міжнародній арені державних утворень, виявляти основні тенденції і закономірності історичного поступу України та перспективи реалізації її європейської та євроатлантичної інтеграції.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- Мати належний рівень знань зі шкільного курсу історії України, знати основні історичні події та їх причинно-наслідкові зв’язки. - Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу, генерування нових ідей, виявлення та вирішення проблем різного рівня складності. - Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел в поєднанні з навичками використання новітніх інформаційних і комунікаційних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Українське державотворення й дипломатія за Середньовіччя та Нового часу 1. Витоки, зародження і розвиток традицій національного державотворення та вітчизняної дипломатії 2. Боротьба за козацько-гетьманську державність та її дипломатична складова 3. Дипломатичне забезпечення національно-визвольних змагань в Україні 1917-1921 рр. Змістовий модуль 2. Україна на шляху до модерної міжнародної суб’єктності 4. Українство в міжвоєнну добу: міжнародно-політичний вимір 5. Українське питання напередодні та в роки Другої світової війни 6. Українська РСР у міжнародних відносинах за доби холодної війни 7. Головні сфери та пріоритети зовнішньої політики й дипломатії сучасної України
Рекомендована та необхідна література
1. Головченко В., Матвієнко В. Дипломатична історія України (від найдавніших часів до ХІХ століття). – К.: Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2007. 2. Головченко В., Матвієнко В., Солдатенко В. Дипломатична історія України (кінець ХІХ – перша чверть ХХ століття): навчальний посібник. - К.: Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2011. 3. Головченко В., Матвієнко В. Дипломатична історія України (1923-1993 роки): навчальний посібник. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2012. 4. Грицак Я.Й. Нарис історії України: формування модерної української нації ХІХ-ХХ ст. – К.: Генеза, 1996. 5. Кучик О.С., Заяць О.А. Зовнішня політика України: навчальний посібник. – К.: Знання, 2010. 6. Матвієнко В., Головченко В. Історія української дипломатії XX століття у постатях: Монографія. - К.: ВПЦ „Київський університет”, 2001.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, дискусія
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, участь у дискусії, презентація: до 70 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи: до 10 балів. 3.Модульна контрольна робота: до 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни