Історія міжнародних відносин

Освітня програма: Міжнародний бізнес (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Історія міжнародних відносин
Код дисципліни
ОК 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН 1. Знати та розуміти природу міжнародних відносин та регіонального розвитку, еволюцію, стан теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики, а також природу та джерела політики держав на міжнародній арені і діяльності інших учасників міжнародних відносин. ПРН 2. Знати та розуміти природу та динаміку міжнародної безпеки, розуміти особливості її забезпечення на глобальному, регіональному та національному рівні, знати природу та підходи до вирішення міжнародних та інтернаціоналізованих конфліктів. ПРН 4. Знати принципи, механізми та процеси забезпечення зовнішньої політики держав, взаємодії між зовнішньою та внутрішньою політикою, визначення та реалізації на міжнародній арені національних інтересів держав, процесу формування та реалізації зовнішньополітичних рішень. ПРН 7. Здійснювати опис та аналіз міжнародної ситуації, збирати з різних джерел необхідну для цього інформацію про міжнародні та зовнішньополітичні події та процеси.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін «Вступ до міжнародних відносин», «Міжнародно-політичний простір», «Країнознавство», «Міжнародні відносини від Стародавнього світу до Нового часу». 2) знання теоретичних основ міжнародних політичних процесів.
Зміст навчальної дисципліни
Зм.ч.1. Історія МВ (1789-1914) 1. МВ напередодні Великої Французької революції. 2. МВ в період Французької революції. 3. МВ в період феодально-монархічної реставрації. 4. Кримська війна та її міжнародні наслідки. 5. МВ на заключному етапі утворення національних держав в Західній Європі. 6. Колоніальна політика держав в Азії в ХІХ ст. 7. МВ в період громадянської війни в США. 8. Близькосхідна криза 1875-1876 рр. та російсько-турецька війна 1877-1878 рр. 9. Розкол Європи на два ворожих блоки в кінці ХІХ - початку ХХ століть. 10. Завершення колоніального розділу світу в останній треті ХІХ в. Зм.ч.2. Історія МВ (1914-1945) 1. МВ напередодні та під час І св.в. 2. Становлення Версальсько-Вашингтонської системи. 3. Розпад Російської імперії, вплив революції в Росії на МВ. 4. МВ в період нової європейської рівноваги (1923-1932). 5. Розвиток МВ на Близькому й Середньому Сході. 6. Розпад Вашингтонської системи. 7. Ліквідація Версальської системи і встановлення німецької гегемонії в Європі. 8. МВ на початку ІІ св.в. Етапи формування антигітлерівської коаліції. 9. Питання узгодженого регулювання МВ в антигітлерівській коаліції 10. МВ в АТР. Завершення ІІ св.війни.
Рекомендована та необхідна література
1.Іваницька О.П. Історія міжнародних відносин. - К.: Слово, 2011 2.Кіссинджер Г. Дипломатія. - К.: КМ-Букс, 2018. 3.Міжнародні системи та глобальний розвиток/ Манжола В.А., Коппель О.А., Копійка В.В., Миронова М.А. та ін. - К.: Знання, 2014. 4.Українська дипломатична енциклопедія: У 5-ти т., Х.: Фоліо, 2013 / Копійка В.В., Миронова М.А. та ін./ (за ред. Л.В.Губерського).5.Дебидур А. Дипломатическая история Европы. - Т.1., Т.2, 1995. 6.Buzan Barry, Lawson George. The Global Transformation: History, Modernity and the Making of International Relations, Cambridge: Cambridge University Press, 2017. 7.Malchow Howard Le Roy. History and International Relations : From the Ancient World to the 21st Century, Bloomsbury Publishing PLC, 2020.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, презентації, семінари.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами роботи студента на семінарських заняттях, написання індивідуальних та колективних самостійних робіт, модульних робіт та аналітичних робіт, презентацій та захисту дослідження. Дисципліна викладається протягом двох семестрів (змістовна частина І та змістовна частина ІІ). Форма контролю за результатами роботи у 1 семестрі – іспит. Підсумкове оцінювання у формі екзамену проводиться у письмовій формі. За складання іспиту студент може отримати максимум 30 балів. Фінальна форма контролю за результатами курсу (наприкінці семестру 2) – іспит. Підсумкове оцінювання у формі екзамену проводиться у письмовій формі. За складання іспиту студент може отримати максимум 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни