Вступ до спеціальності

Освітня програма: Міжнародний бізнес (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Вступ до спеціальності
Код дисципліни
ОК05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
зміст університетської освіти; історичний процес становлення університетів; зміст Болонської та Паризької систем вищої університетської освіти; історію становлення і розвитку Київського університету Св. Володимира та національного університету імені Тараса Шевченка; місце і роль ІМВ; основи сучасного міжнародного бізнесу, його види, форми та механізм взаємодії елементів основні завдання, мету міжнародної бізнес-діяльності; використовувати отримані знання у подальшій практичній бізнес-діяльності; аналізувати економічних проблем та стану соціально-економічного розвитку України, участь українських компаній у міжнародному бізнесі; обирати найбільш ефективних способів та інструментів сучасної міжнародної бізнесової діяльності українських підприємств
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основ вищої освіти у світі, окремих країнах та Україні, економічної, бізнес-освіти як складової майбутньої спеціальності; вміння вивчати, аналізувати, оцінювати та узагальнювати факти, тенденції і проблеми розвитку сучасної вищої освіти в Україні, напрямів її реформування, форм участі українських компаній у міжнародному бізнесі; набуття і володіння елементарними навичками аналітичного дослідження та аналізу суті, видів і форм сучасного міжнародного бізнесу як системи, його різнорівневих суб’єктів, тенденцій і закономірностей розвитку.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Історія становлення, сучасний стан системи університетської освіти у світі та окремих країнах Освіта та вища освіта як передумова і основа майбутньої спеціальності. Система вищої освіти у сучасному світі: стан, тенденції розвитку Особливості спільного європейського простору вищої освіти та його специфіка в окремих країнах Система вищої освіти України, її реформування у контексті Болонського процесу Модуль 2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка у системі університетської освіти, ІМВ як структурний підрозділ університету. Основи міжнародного бізнесу Економічна та бізнес-освіта в Імператорському Університеті Святого Володимира та КНУТШ у системі університетської освіти України. Факультет та Інститут міжнародних відносин у структурі КНУТШ
Рекомендована та необхідна література
1. Академічна чесність як основа сталого розвитку університету /Міжнарод. благод. Фонд «Міжнарод. фонд досліджень освітньої політики»; за заг. ред. Т.В. Фінікова, А.Є. Артюхова. – К.: Таксон, 2016. – 234 с. 2. Вергун В.А., Ступницький О.І., Приятильчук О.А., Геменюк Я.М. Економікс: навчальний посібник – К.: ВАДЕКС, 2021, 422 с. 3. Бойченко Н.М. Етичні аспекти університетських цінностей / Н.М. Бойченко // Софія. Гуманітарно-релігієзнавчий вісник. – К.: Вид.-полігр. центр «Київський університет», 2014. – № 1 (1). – С. 37–43. 4. Вергун В.А., Приятельчук О.А., Ступницький О.І. Міжнародний бізнес: Підручник. К.: ВАДЕКС, 2020. 602 с. 5. Вергун В.А., Карп В.С. Вступ до спеціальності. Міжнародний бізнес. – Навч. посібник. – К.: ВАДЕКС, 2019, 404 с. 6. Дослідницькі університети: світовий досвід та перспективи розвитку в Україні: монографія. / Кол.авт. за загал. ред. Павленка А.Ф. – К.:КНЕУ, 2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: усні відповіді (до 20 балів), самостійна робота (до 20 балів), модульна контрольна робота (до 20 балів). Формою підсумкового контролю є іспит. Іспит проводиться письмово. Відповідь студента на іспиті оцінюється максимально в 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни