Комерційна діяльність в офшорних зонах

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Комерційна діяльність в офшорних зонах
Код дисципліни
ВК 4.2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати та оволодіти теоретичними знаннями про: особливості офшорного бізнесу в різних юрисдикціях; ключові дані по основним етапам розвитку комерційної діяльності в офшорних юрисдикціях; основні моделі BEPS; тенденції розвитку сучасного офшорного бізнесу; особливості регулювання офшорів в Україні. Вміти: узагальнювати та систематизувати основні положення плану BEPS ОЕСР; аналізувати наслідки і можливості організації офшорного бізнесу в різних юрисдикціях; виявляти закономірності та головні тенденції розвитку комерційної діяльності в офшорних юрисдикціях. Отримати базові комунікативні навички: при презентації результатів прове- деного дослідження та відстоювання достовірності отриманих результатів, в процесі пошуку відповіді на проблемні питання викладача. Автономність та відповідальність: аналіз та вибір найбільш ефективних моделей комерційної діяльності в офшорних зонах
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен володіти загальними знаннями про закономірності поведінки економічних суб'єктів у ринкових умовах, володіти універсальним інструментарієм прийняття обґрунтованих рішень щодо здійснення вибору за наявності обмежених засобів та альтернативних можливостей їх використання; користуватись методами розрахунків основних макроекономічних показників; користуватись макроекономічною термінологією. Крім того, студент повинен володіти необхідною кваліфікацією для проведення компаративного статистичного аналізу процесів та явищ, що відбуваються у світовій економіці та в окремих країнах і регіонах.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Поняття та етапи розвитку офшорного бізнесу. Поняття і класифікація офшорів. Історія і етапи розвитку бізнесу в офшорах. Юрисдикції з «прапором зручності». Громадянство і постійне проживання за інвестиції. Поняття, походження і класифікація податкових гаваней. Змістовий модуль 2. Основні моделі офшорного бізнесу. Корпоративні податкові гавані та ключові стратегії їх використання. Корпоративні податкові гавані та ключові стратегії їх використання. BEPS на основі боргових зобов’язань. Поняття, походження і класифікація офшорних фінансових центрів. Міждержавне і національне регулювання офшорів.
Рекомендована та необхідна література
Хватов Ю.Ю. Особливості сучасного етапу розвитку офшорних зон: кінець епохи офшорів? // Трансформація економічних систем та інститутів у нових геостратегічних реаліях: ХXХ Міжнародна науково- практична конференція: тези доповідей, Дніпро, 20–21 квітня 2021 р. [Електронне видання]. – Дніпро: Університет імені Альфреда Нобеля/ Режим доступу: https://duan.edu.ua/images/Announcements/UA/Departments/IER/2021/Conf erences/Theses_30th_conf.pdf, с.342-343. Энциклопедия оффшорного бизнеса: Практическое руководство. − Лондон. Цюрих. Бостон: Finance Research Group, 2007. – 255 с. Harmful Tax Practices - 2018 Progress Report on Preferential Regimes. https://www.oecd.org/tax/beps/harmful-tax-practices-2018-progress-report- on-preferential-regimes-9789264311480-en.htm Khvatov Y.Y. International Finance: Course Book. - Дніпропетровськ: Вид- во Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля, 2014. 140с. Mc Cann H. Offshorre Finance. – Cambridge: Cambridge University Press, 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття.
Методи та критерії оцінювання
поточний контроль : робота на лекціях– до 10 балів модульний контроль: за І модуль – до 25 балів (модульний тест) за ІІ модуль – до 25 балів (модульна презентація кейс-стаді) підсумковий контроль: іспит (письмова робота) - до 40 балів
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни