Страхування у міжнародній комерції

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Страхування у міжнародній комерції
Код дисципліни
ВК 2.6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: конццепції, принципи, засоби і інструменти реалізації міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин в їхній проекції на страхову практику; категоріально-понятійний апарат страхування (ризик, страховий ризик, фінансування ризику . страхова премія,страхове відшкодування та їн.); основні особливості страхування як сценарію ризик-менеджменту з фінансуванням ризику за рахунок страхового фонду; функціональну структуру страхового ринку ; тенденції розвитку страхових ринків провідних економік та страхового ринку України ;специфіку державного нагляду та регулювання страхової діяльності в Україні та провідних економіках. Вміти: визначати ризиковий профіль корпорації та розуміти зміст страхового контракту й його структурних частин ;вміти аналізувати портфель страховика з позиції потреби у міжнародному перестрахуванні ;оцінювати потреби у страхування експортних кредитів і гарантій в Експортних кредитних агентствах.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання основ економічної теорії та міжнародних економічних відносин; 2. Знання корпоративних практик поводження з ризиками організації міжнародних комерційних операцій; 2.Розуміння експортно-імпортних контрактних практик у міжнародних транзакціях та уніфіковані вимоги щодо умов розрахунків за міжнародними контрактами; 4.Фахова економічна термінологія англійською мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. «Фінансово-економічна сутність страхування» 1. Вступ до курсу «Страхування у міжнародній комерції». Економічна сутність страхування. 2. Страховийринокйого структура та учасники Державне регулювання страховоїдіяльності в Україні 3. Фінансово-економічний зміст договору страхування міжнародних комерційних операцій Модульна контрольна робота Змістовий модуль 2. «Специфіка страхування у міжнародній комерції» 4. Страхування комерційних вантажів при здійсненні експортно-імпортних операцій 5. Страхування політичних ризиків і ризиків країни у міжнародній комерції та особливості їхнього страхування 6. Торговельне фінаннсування у міжнародній комерції та страхування експортних кредитів 7. Перестрахування Модульна контрольна робота 2
Рекомендована та необхідна література
1.Расшивалов Д.П. Ризик менеджмент у міжнародному бізнесі. Навчальний посібник. Київ: ВАДЕКС, 2018. , с 220 с. , розділ 2 . 2.Страхування :підручник / [Базилевич В. Д., Базилевич К. С., Пікус Р. В. та ін. ] за ред. В. Д. Базилевича. – К. : Знання, 2008. – 1019 с. 3.Расшивалов Д.П.Новітні інтеграційні процеси на світовому страховому ринку. Розвиток новітніх форм міжнародної економічно їінтеграціїна початку 21 століття: монографія (О.І. Шнирков, Київ: ВПЦ «Київськийуніверситет», 2017. 360 с. 4.Расшивалов Д.П. Глобальне ризикове довкілля та світовий страховий ринок. Ювілейна монографія кафедри Міжнародногобізнесу: монографія Актуальні проблеми міжнародних відносин: Спеціальнийвипуск: «Міжнародний бізнес. 25-річчю заснування кафедри міжнародногобізнесу. Київ: ВАДЕКС, 2016. 320 с. 5.The Global Risks Report 2021WEF Davos 2021[Електрон.ресурс] — Режимдоступу:https://www.weforum.org/reports/the-global-risks-report-2021
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Результат семестрового залік уоцінюється в балах (максимальна кількість – 100 балів) і визначається за накопичувальною системою. Поточний контроль: усні відповіді (до 5 балів), доповнення (до 3 балів), письмове завдання (реферат та презентація) (до 12 балів)
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни