Організація та техніка міжнародних комерційних операцій

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Організація та техніка міжнародних комерційних операцій
Код дисципліни
ДВС.2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати та оволодіти теоретичними знаннями про понятійно-термінологічний апарат, що характеризує організацію та техніку міжнародних комерційних операцій, сутність та особливості комерційних операцій та їх класифікацію в залежності від предмета контракту; зміст базисних умов поставок «ІНКОТЕРМС-2020» відповідно до міжнародних стандартів; сутність і техніку виконання різних типів міжнародних операцій. Вміти: узагальнювати базові знання щодо здійснення процесів з підготовки та виконання комерційних операцій в залежності від організаційних форм та різноманітності предмета комерції; складати конкурентні листи при підготовці зовнішньоторговельних оферт і договорів; здійснювати збір, аналіз і обробку даних, необхідних для здійснення міжнародних операцій. Отримати базові комунікативні навички: в процесі оцінки переваг і недоліків міжнародних комерційних операцій, в процесі оцінки прогнозів розвитку основних комерційних операцій.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен володіти загальними знаннями про закономірності поведінки економічних суб'єктів у ринкових умовах, володіти універсальним інструментарієм прийняття обґрунтованих рішень щодо здійснення вибору за наявності обмежених засобів та альтернативних можливостей їх використання, визначати функції ринкового саморегулювання та необхідність і сутність державного втручання в економіку; розкривати зміст механізму державного регулювання економіки за допомогою засобів фіскальної, грошово-кредитної, зовнішньоекономічної та соціальної політики; користуватись методами розрахунків основних макроекономічних показників; користуватись макроекономічною термінологією. Крім того, студент повинен володіти необхідною кваліфікацією для проведення компаративного статистичного аналізу процесів та явищ, що відбуваються у світовій економіці та в окремих країнах і регіонах.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Види міжнародних комерційних операцій по формам і методам торгівлі: Основи міжнародних комерційних операцій. Операції зустрічної торгівлі. Посередницькі операції у комерційній діяльності. Організація і техніка комерційних операцій на міжнародних товарних біржах. Організація і техніка комерційних операцій на міжнародних аукціонах. Організація і техніка міжнародних торгів. Змістовий модуль 2. Міжнародні комерційні операцій за видами товарів і послуг: Форми і методи торгівлі готовою продукцією та результатами інтелектуальної діяльності на світовому ринку. Форми і методи міжнародний комерційних операцій сировинними та продовольчими товарами. Міжнародні комерційні операцій в сфері послуг.
Рекомендована та необхідна література
1. Заблоцька Р. О. Деіндустріалізація та сервісифікація глобальної економіки. Міжнародні відносини. Серія «Економічні науки». 2019, № 18. URL: http://journals.iir.kiev.ua/index.php/ec_n/article/view/4102 2. Заблоцька Р. О. Рибчук А. В. Тенденції та проблеми функціонування світового ринку комерційних послуг. Науковий Вісник ВЛТУ України. Серія економічна. Зб. наук. праць. 2018. Том 28. № 9. С. 86–89. 3. Заблоцька Р. О, Мамедов К. Сприяння ефективних логістичних послуг в міжнародній торгівлі. Актуальні проблеми міжнародних відносин. К.: ІМВ, 2017. Вип. 131. С. 121–130. 4. Балабан П. Ю. Комерційна діяльність: підручник. Х.: Світ Книг, 2015. 452 с. 5. Біржова діяльність : підручник / В. В. Апопій, В. І. Куцик, Р. Л. Лупак, І. І. Олексин та ін.; ред.: В. В. Апопій. Львів : Растр-7, 2017. 486 c. 6. Біржова справа : підруч. / за наук. ред. докт. екон. наук, проф. О. М. Сохацької. Тернопіль : ТНЕУ, 2014. 655 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття.
Методи та критерії оцінювання
Виконання самостійних завдань, виконання групових завдань, що передбачають обмін результатами проведеного дослідження Семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань, навичок: 1. Під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії); 2. У формі написання індивідуальних аналітичних робіт під час самостійного опрацювання тем; 3. У формі написання есе; 4. У формі обговорення тенденцій розвитку форм міжнародних економічних відносин; 5. У формі презентації проведеного дослідження конкретної форми міжнародних економічних відносин.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни