Регулювання міжнародних економічних відносин

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Регулювання міжнародних економічних відносин
Код дисципліни
ОК 23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Навчальна дисципліна спрямована на формування у студентів системних знань в сфері регулювання міжнародних економічних відносин та використання їх у практичній діяльності, що сприяє формуванню таких професійних компетенцій, як: здатність виокремлювати особливості реалізації економічної політики та світових інтеграційних / дезінтеграційних процесів, у тому числі європейської та євроатлантичної інтеграції, здатність обґрунтовувати особливості реалізації форм міжнародних економічних відносин на мега-, макро-, мезо- і мікрорівнях, здатність аналізувати міжнародні ринки товарів і послуг, інструменти та принципи регулювання міжнародної торгівлі, міжнародних інвестицій, міжнародного науково-технічного обміну, міжнародної міграції робочої сили, ідентифікувати причини та ретроспективно оцінювати наслідки дії сукупності національних, регіональних і глобальних соціально-економічних чинників, явищ і процесів, що вливають на економічний розвиток окремих країн і регіонів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен володіти загальними знаннями про закономірності поведінки економічних суб'єктів у ринкових умовах, знати історичний контекст регулювання міжнародних економічних відносин та вміти аналізувати вплив історичних процесів на сучасний механізм регулювання міжнародних економічних відносин, володіти основними теоріями міжнародних економічних відносин, розкривати зміст механізму державного регулювання економіки за допомогою засобів фіскальної, грошово-кредитної, зовнішньоекономічної та соціальної політики; користуватись методами розрахунків основних макроекономічних показників; користуватись макроекономічною термінологією. Крім того, студент має вміти проводити порівняльний аналіз процесів та явищ, що відбуваються у світовій економіці та в окремих країнах і регіонах.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль 1. Тарифні та нетарифні методи регулювання міжнародної торгівлі (11 тем) Змістовний модуль 2. Регулювання міжнародної торгівлі послугами, руху капіталу, міграції робочої сили та інтеграційних процесів (11 тем)
Рекомендована та необхідна література
1. Шнирков О.І., Заблоцька Р.О. Міжнародні економічні відносини: конспект лекцій — 5-е. вид. — Дніпро, 2018. — 286с. 2. Міжнародні економічні відносини: практикум / О.І. Шнирков, А.С. Філіпенко, Р.О. Заблоцька, Н.В. Резнікова та ін.; за ред. О.І. Шниркова. – К.:2018. – 321 с. 3. Філіпенко А.С. Міжнародні економічні відносини: Історія. Теорія. Політика: Підручник/А.С. Філіпенко. К.: Либідь, 2019. 960 с. 4. Світова економіка: підручник / за ред. О.І. Шниркова, В.І. Мазуренка, О.І. Рогача. – К.:ВПЦ «Київський університет», 2018. – 616 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, залік, іспит
Методи та критерії оцінювання
Презентація кейсів, модульна контрольна робота (тест), виступи на семінарських заняттях, задачі. Семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань, навичок: 1. Під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії); 2. У формі написання індивідуальних аналітичних робіт під час самостійного опрацювання тем; 3. У формі написання есе; 4. У формі обговорення тенденцій розвитку форм міжнародних економічних відносин; 5. У формі презентації проведеного дослідження конкретної форми міжнародних економічних відносин.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни