Медіавиробництво: контент

Освітня програма: Медіапродюсування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут журналістики

Назва дисципліни
Медіавиробництво: контент
Код дисципліни
061 "Журналістика"
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: 1.1Особливості новинного контенту для сучасних конвергентних медіа; критерії новинності контенту, розуміти взаємозв’язок між контентом, даними та фактами. Володіти жанровою різноманітністю новинного контенту. 1.2Орієнтуватися у різноманітті джерел інформації та відкритих баз даних. Вміти: 2.1Шукати та відбирати новини для потреб різних медіа; збирати необхідну для написання матеріалів інформацію; вмотивовано користуватися різними джерелами інформації; перевіряти джерела інформації. 2.2Використовувати жанрову різноманітність новинної журналістики; визначити жанр майбутнього матеріалу для різних видів медіа; формувати його структуру. 2.3Організовувати роботу редакції. 2.4 Враховувати інтереси цільової аудиторії. Комунікація: 3.1Працювати в команді, аргументовано відстоювати свою точку зору. 3.2Аналізувати інформаційний продукт. Автономність та відповідальність: 4.1Комплексне бачення діяльності редакції новин. 4.2Налагодження зворотного зв’язку з аудиторією.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіння базовими навичками роботи в мережі Інтернет. 2. Усвідомлення творчого характеру діяльності журналіста. 3. Володіння основами медіаграмотності і критичного мислення. 4. Вміння працювати у команді
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – опанування студентами теоретичних та практичних засад виробництва новинного контенту, ознайомлення із діяльністю інформаційних агентств, як виробників новинного контенту, вироблення уміння і навичок роботи із джерелами інформації, ознайомлення із жанровими формами подачі новинного контенту. Дисципліна «Медіавиробництво: контент» викладається для студентів першого курсу бакалаврату спеціальності 061 – Журналістика. Під час навчання студенти виробляють та удосконалюють здатність формувати інформаційний контент для різних видів медіа, вчаться генерувати новинний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації. Дисципліна складається з 2 тематичних модулів. 1 тематичний модуль "Текстовий медійний контент" - 4 кредити на 2 змістових модуді і 2 тематичний модуль "Візуальний контент" складається з 1 змістового модуля. Дисципліна включає знання структури новинного контенту, різноманітності жанрових форм, що використовуються для його подачі, володіння навичками роботи із різними джерелами інформації, з відкритими базами даних, вміння перевіряти джерела інформації та медійні матеріали, використовуючи для цього технологічні інструменти та програми.
Рекомендована та необхідна література
1. Нестеряк Ю.М. Агенційна журналістика. Курс лекцій. – К.: Інститут журналістики, 2009. – 185с. 2. Reuters Handbook of Journalism. – London, 2008. – 535 р. URL: http://handbook.reuters.com/index.php/Main_Page 3. Абрамсон С. Доказ змови. Як Трамп зрадив Америку / Пер.з англ. А.Акуленко.–К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2019. 552 с. 4. Балалаєва О.Ю. Класифікація жанрів новинної журналістики: вітчизняні та зарубіжні підходи. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія: Соціальні комунікації. 2017. № 12. С.36-39. 5. Кузнєцова Є. Facebook та ЗМІ: Як українські медіа використовують соцмережу №1, а як Facebook змінює ЗМІ. URL: https://voxukraine.org/facebook-ta-zmi-yak-ukrayinski-media-vikoristovuyut-sotsmerezhu-1-a-yak-facebook-zminyuye-zmi/ (Дата звернення: 15.02.2022). 6. The European Alliance of News Agencies (EANA). URL: https://www.newsalliance.org/.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Дисципліна поділена на 2 змістових модулі. Кожен змістовий модуль включає в себе лекції, практичні заняття та самостійну роботу студентів. У кінці 1 семестру проводиться підсумковий іспит рівня засвоєння знань навчального курсу. Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання), що складає 30% від загальної оцінки й оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння, комунікація, автономність та відповідальність), що складає 50% загальної оцінки. Усі робочі матеріали та завдання, необхідні для засвоєння навчального курсу, завантажуються у Гугл-клас. Студенти мають завантажити виконані роботи у терміни, зазначені для кожного завдання. Результати оцінених робіт студент отримує на свій аккаунт, підсумкова оцінка розраховується автоматично.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни