Медіавиробництво з журналістики та соціальної комунікації: продукт за вибором

Освітня програма: Журналістика та соціальна комунікація

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут журналістики

Назва дисципліни
Медіавиробництво з журналістики та соціальної комунікації: продукт за вибором
Код дисципліни
061 «Журналістика»
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
13
Результати навчання
Надати комплексні теоретико-практичні знання щодо специфіки професійної журналістики у межах опанування журналістського фаху, навчитися вибирати теми інформаційних матеріалів та створювати їх, дати їм змогу отримати практичні навички роботи в інформаційних жанрах друкованих та електронних ЗМІ; сформувати уявлення про процеси створення та функціонування й життєдіяльність на інформаційному ринку сучасних газет, журналів, теле- та радіо продуктів; організацію роботи редакційного колективу; ознайомитися особливостями з редакційного маркетингу, специфікою економічного аспекту діяльності ЗМІ.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Під час опанування дисципліни студент має володіти певними навичками, зокрема: - бути готовим до сприйняття теоретико-практичної інформації медійного змісту; - бути ознайомленим із основними вимогами стосовно підготовки журналістського матеріалу у друкованих ЗМІ, на радіо чи телебаченні; створити найпростіший інформаційний матеріал; - володіти навичками збирання та обробки інформації; - володіти навичками літературного обробітку текстів та редагування; - володіти навичками верстки шпальт газети/журналу, медіадизайну; - орієнтуватися в організації роботи редакції та в способах розповсюдження періодичного друкованого видання.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Медіавиробництво: продукт» є складником освітньопрофесійної програми підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, професійного напряму підготовки «журналістика». Викладається протягом І та ІІ семестрів на І курсі обсягом 390 год. (13 кредитів ECTS). Протягом І семестру на І курсі – обсягом 90 год. (3 кредити ECTS), із них: 2 кредити ECTS на кафедрі періодичної преси та один – на кафедрі мови та стилістики. Дисципліна складається із 14 годин лекцій, 30 практичних годин і 46 годин самостійної роботи. Форма контролю – іспит. Протягом ІІ семестру дисципліна обсягом 300 годин (10 кредитів ECTS)
Рекомендована та необхідна література
1. Бабич Н. Д. Основи культури мовлення / Н.Д.Бабич. Львів, 1990. 2. Білявський Г.О. Бутченко Л.І.Екологія (теорія та практикум). – К.: Лібра, 2006.-368с. 3. Гриб В.П. Постановка мовного голосу. Луцьк, 2001. 4. Єлісовенко Ю. Ораторське мистецтво: Постановка голосу й мовлення. Навчальний посібник. Київ, 2008. 5. Журналістський фах : газетно-журнальне виробництво : навчальний посібник / Т. О. 2. Приступенко, Р. В. Радчик, М. К. Василенко та ін.; за ред. В. В. Різуна. ― 2-ге вид., перероб. і допов. ― К. : Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2012. ― 352 с. 6. Журналістика. Словник-довідник : авт.-укл. І.Л.Михайлин. – К.: «Академвидав», 2013. – 320 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У І семестрі дисципліна структурно складається із трьох модулів. Відповідно оцінювання проходить за трьома модулями: ЗМ-1, ЗМ-2, ЗМ-3. У ІІ семестрі оцінювання проходить за шістьма модулями.
Методи та критерії оцінювання
Для допуску до екзамену студенту/ці необхідно набрати не менше 36 балів за семестр, із них: ЗМ1 — 16 балів, ЗМ-2 — 16 балів, ЗМ3 – 4 бали, взяти участь у роботі над власними медійними продуктами, що репрезентують інформаційні жанри друкованої періодики. У випадку, якщо студент не працював над власним доробком, він має представити викладачеві не пізніше, ніж за три дні до початку сесії індивідуальний навчальний проєкт, де будуть підготовлені його роботи в інформаційних жанрах відповідно до тем, що вивчалися, (не менше 8-и робіт). Якщо такого проєкту не буде чи він буде виконаний не належним чином (помилки, невідповідність вимогам жанру, запозичення із сторонніх текстів (плагіат), допуск до іспиту студент/ка не отримує.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни