Системна нозологія
Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Системна нозологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР5. Аналізувати та оцінювати вплив досягнень біології на розвиток суспільства. ПР13. Дотримуватися основних правил біологічної етики, біобезпеки, біозахисту, оцінювати ризики застосування новітніх біологічних, біотехнологічних і медикобіологічних методів та технологій, визначати потенційно небезпечні організми чи виробничі процеси, що можуть створювати загрозу виникнення надзвичайних ситуацій. ПР19. Вирішувати науково-теоретичні, науководослідні та прикладні задачі біології відповідними методами. ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів – «Фізіологія та анатомія людини і тварин», «Фізіологія травлення та харчування», «Ендокринологія», «Гепатологія», «Фізіологія кризових станів організму”, «Фізіологія кровообігу», «Фізіологія крові і дихання», «Фізіологія ВНС» «Фізіологія видільної і статевої систем».
2.Вміти самостійно застосовувати знання з фізіології та анатомії та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Системна нозологія” має особливе значення для вивчення етіології і патогенезу розповсюджених нозологічних форм (хвороб) на рівні морфо-функціональних систем організму людини. Фізіологічні процеси, які висвітлюються в межах навчальної дисципліни, вивчаються на молекулярному, клітинному, тканинному, органному рівні та рівні систем. Дисципліна покликана узагальнити уявлення про причини і механізми патологічних процесів в організмі людини на рівні органів і їх систем. Методи та прийоми досліджень в цій галузі можуть застосовуватись як у дослідженнях суміжних наук, так і в лікувальних закладах.
Рекомендована та необхідна література
1. Патологічна фізіологія за ред.. М.Н. Зайка і Ю.В. Биця. - К.:Вища школа,1995. – 617 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, лабораторні роботи.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 1.2, 1.3,– 14 балів/7балів
2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.4, – 14балів/7балів
3. Модульна контрольна робота 3 – РН 1.5, 1.6, 2.1, – 14 балів/7балів
4. лабораторні роботи – 10/5 балів
3. Реферат РН 4.1 –8балів/4 балів
- підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни