Каріологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Каріологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР01. Володіти державною та іноземною мовами на рівні, достатньому для спілкування з професійних питань та презентації результатів власних досліджень. ПР06. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень. ПР07. Описувати й аналізувати принципи структурно-функціональної організації, механізмів регуляції та адаптації організмів до впливу різних чинників. ПР09. Планувати наукові дослідження, обирати ефективні методи дослідження та їх матеріальне забезпечення. ПР 19. Вирішувати науково-теоретичні, науководослідні та прикладні задачі біології відповідними методами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів «Загальна цитологія», «Біотехнологія», «Молекулярна біологія», «Генетика». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, молекулярної біології генетики та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. 3.Володіти елементарними навичками роботи з цитологічними препаратами, електронограмами.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є базовою дисципліною, що формує уявлення про основні принципи та молекулярні і цито-фізіологічні основи структурно-функціональної організації клітинного ядра та його окремих компонентів, особливості фізіологічної (біохімічної) регуляції процесів в ядрі, ролі ядра у регуляції морфофункціональних процесів в клітинах і тканинах, значенням в фундаментальних і прикладних медико-біологічних дослідженнях. Значна увага приділяється практичному застосуванню і значенню методів дослідження ядра та його компонентів в біотехнологічних, клітинноінженерних і фармацевтичних галузях і правильному їх добору для найбільш ефективного досягнення поставлених практичних задач в галузях біотехнології, медицини, сільського господарства, фундаментальній науці.
Рекомендована та необхідна література
1. Alberts, B. Molecular Biology of the Cell. / B. Alberts, A. Johnson, J. Lewis [et al]. – Sixth Edition. 2014. Garland Science: New York. 1342 p. 2. Сиволоб А.В., Афанасьєва К.С. Молекулярна організація хромосом. К.: Видавничополіграфічний центр "Київський університет" – 2014. – 286 с. 3. Сиволоб А.В. Молекулярна біологія К.: Видавничо- поліграфічний центр "Київський університет" – 2008. - 384 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1; 1.2, 2.1,– 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.2,1.3; 2.2 – 30 балів/ 15 балів 3. Звіт по практичним роботам РН 3.1 - 4 бали/2 бали 4. Презентація (Реферат) РН 4.1 –6 балів/3 бали - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни