Токсикологія та метаболізм лікарських препаратів

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Токсикологія та метаболізм лікарських препаратів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Використовувати бібліотеки, інформаційні бази даних, інтернет ресурси для пошуку необхідної інформації. ПР4. Розв’язувати складні задачі в галузі біології, генерувати та оцінювати ідеї. ПР06. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень. ПР07. Описувати й аналізувати принципи структурно-функціональної організації, механізмів регуляції та адаптації організмів до впливу різних чинників.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Основою для успішного опанування дисципліни «Токсикологія та метаболізм лікарських препаратів» є засвоєння базових біологічних знань з курсів «Цитологія», «Загальна гістологія», «Основи ембріології», «Анатомія та фізіологія рослин», «Біоорганічна хімія», «Молекулярна біологія», «Мікробіологія», «Фізіологія тварин та людини» тощо. 2. Вміння самостійно здійснювати пошук необхідної інформації та аналіз наукової літератури; працювати з науково-методичною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є важливою біологічною дисципліною, що вивчає вплив фармакологічних препаратів на організм людини та тварин, та методи лікування й профілактики гострих отруєнь. Впродовж вивчення курсу студенти знайомляться з фармакодинамікою, фармакокінетикою, фармакогенетикою, токсикогенетикою тощо. Особливу увагу під час вивчення дисципліни приділено впливу речовин на репродуктивну функцію людей та тварин; ембріотоксичній, тератогенній, гонадотоксичній, мутагенній та канцерогенній дії речовин. Даний курс формує уявлення про дію лікарських речовин на субклітинному (рецептори, ферменти, компоненти біомембран тощо), клітинному та тканинному рівнях. Також дисципліна окреслює коло методів та прийомів досліджень, які можуть застосовуватися при постановці дослідів у суміжних науках та в рамках міждисциплінарних проектів, та які вимагають глибоких знань з даної дисципліни.
Рекомендована та необхідна література
1. Фармакологія: Підручник / І.С. Чекман, Н.О. Горчакова, В.А. Туманов та ін. За ред. І.С.Чекмана. – К.: Рада, 2009. – 832 с. 2. Скакун М.П., Посохова К.А. Фармакологія: Підручник. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2003. – 740 с. 3. Нековаль І.В., Казанюк Т.В. Фармакологія. – К.: Медицина, 2008. – 504 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1-1.3, 2.1, 2.2– 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.4; 1.5, 2.3 – 20 балів/ 10 балів 3. Звіти по практичним роботам РН 2.1-3.2 – 20 балів/ 10 балів 4. Усні відповіді РН 1.1-3.2 – 20 балів/ 10 балів 5. Доповідь-Реферат (Презентація) РН 1.1-3.1 – 20 балів/ 10 балів - підсумкова оцінка: залік
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни