Історичний розвиток тваринного світу
Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Історичний розвиток тваринного світу
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР7. Описувати й аналізувати принципи структурно-функціональної організації, механізмів регуляції та адаптації організмів до впливу різних чинників.
ПР20. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про закономірності індивідуального та історичного розвитку біологічних систем на різних рівнях організації, роль системних процесів у їхньому формуванні, функціонуванні й пластичності, особливості їхньої кооперативної взаємодії, а також про системність організації живого.
ПР25. Вміти використовувати існуючі, розробляти та впроваджувати нові методи досліджень та технології для розв'язання конкретної науково-теоретичної та/або прикладної задачі з зоології.
ПР26. Вміти формувати систему аналізу та інтерпретації нових результатів про організацію і функціонування тваринного організму на організмовому і популяційному рівнях спираючись на поглиблені знання з дисциплін професійно-практичної підготовки.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати особливості організації та таксономічного різноманіття різних групи тварин, а також основні положення еволюційних теорій.
2. Вміти аналізувати фахову літературу.
3. Володіти елементарними навичками системного аналізу
Зміст навчальної дисципліни
В рамках дисципліни «Історичний розвиток тваринного світу» студенти мають можливість проаналізувати питання історичного розвитку, еволюції та формування сучасного різноманіття різних таксономічних груп живих організмів (з акцентом на палеозоологічні об'єкти), починаючи з часу появи життя на планеті Земля до теперішнього часу. Особливу увагу приділено основним ароморфозам, які відбувалися на різних рівнях організації живих організмів протягом мільярдів років. Крім того, навчальна дисципліна окреслює коло методів та прийомів досліджень, які можуть застосовуватися при постановці дослідів у суміжних науках. Дисципліна покликана узагальнити уявлення про напрямок і закономірності перебудов палеоекосистем протягом різних геохронологічних підрозділів, а також окреслити причини та напрямок історичного розвитку як окремих груп викопних та рецентних тварин, так і палеобіоти в цілому.
Рекомендована та необхідна література
1. Монченко В. І. Історичний розвиток тваринного світу: підручник / В. І. Монченко, В. М. Трохимець. – К.: Видавничо-поліграфічний центр
«Київський університет», 2015. – 686 с.
2. Гожик П. Ф. Стратиграфічний кодекс України / П. Ф. Гожик, В. М. Семененко, В. І. Полєтаєв та ін. — К.: Логос, 2012. – 66 с.
3. Мороз С. А. Історія біосфери Землі: У 2 кн. Кн. 1: Теоретико-методологічні засади пізнання. Навчальний посібник / С. А. Мороз. — К.: Заповіт, 1996. — 440 с.
4. Мороз С. А. Історія біосфери Землі: У 2 кн. Кн. 2: Геолого-палеонтологічний життєпис. Навчальний посібник / С. А. Мороз. — К.: Заповіт, 1996. — 422 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно): РН 1.1-4.1 – 30 балів/ 15 балів.
2. Модульна контрольна робота 2 (дистанційно): РН 1.1- 4.1 – 30 балів / 15 балів.
- підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни