Функціональна біохімія
Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Функціональна біохімія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР4. Розв’язувати складні задачі в галузі біології, генерувати та оцінювати ідеї.
ПР6. Аналізувати біологічні явища та процеси на молекулярному, клітинному, організменному, популяційно-видовому та біосферному рівнях з точки зору фундаментальних загальнонаукових знань, а також за використання спеціальних сучасних методів досліджень.
ПР8. Застосовувати під час проведення досліджень знання особливостей розвитку сучасної біологічної науки, основні методологічні принципи наукового дослідження, методологічний і методичний інструментарій проведення наукових досліджень за спеціалізацією.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів Хімія біоорганічна, біохімія, молекулярна біологія, фізіологія людини і тварин, біофізика, цитологія
2. Знання теоретичних основ біоорганічної хімії та біохімії ліпідів, білків та вуглеводів, біохімії ферментів, молекулярної біології, особливостей структури й фізіологічних функцій печінки, нирок, крові, нервової і м’язової систем, сполучної та кісткової тканини.
3. Володіння навичками роботи із приладами, що використовуються у практичній біохімії та в молекулярній біології, розраховування концентрацій і виготовлення
розчинів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна знайомить студентів із біохімічними реакціями і молекулярними механізмами процесів, які лежать в основі функціонування печінки, крові, нирок, нервової системи, м’язової, сполучної, кісткової тканин, та найважливішими їх порушеннями. Також висвітлюються такі теми, як принципи дослідження
функціонального стану печінки, діагностично-важливі компоненти крові, нормальні і патологічні компоненти сечі, молекулярні механізми дії діуретиків, механізми формування жовчних і ниркових каменів, роль відхилення рівнів нейромедіаторів та порушень їх взаємодій із рецепторами у виникненні нервових розладів, молекулярні механізми дії нейротропних лікарських препаратів (нейролептики, антидепресанти, транквілізатори) та речовин нелікарського призначення.
Рекомендована та необхідна література
1. Гонський Я.І., Максимчук Т.П., Калинський М.І. Біохімія людини. – Тернопіль:"Укрмедкнига", 2002.- 744 с.
2. Губський Ю.І. Біологічна хімія. - Київ-Тернопіль: Укрмедкнига, 2000. - 508 с.
3. Клінічна біохімія: підручник / Д.П. Бойків, Ті. Бондарчук, ОЛ. Іванків та ін.; за ред. О.Я. Склярова. - К: Медицина, 2006. - 432 с.
4. Мельничук Д.О., Томчук В.А., Янчук П.І. та ін. Методи дослідження функціонального стану печінки та біліарної системи: навч. посібник. – К: НУБіП України, 2015. - 416 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота (дистанційно) – РН 1.1 – 1.3; 2.1; 4.1 – 40 балів/ 20 балів
2. Усні відповіді – РН 1.1 – 1.3; 2.1; 3.1; 4.1 – 20 балів/ 10 балів
- підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українською
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни