Сучасні методи генетичної діагностики

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Сучасні методи генетичної діагностики
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 3. Призначати та аналізувати додаткові (обов’язкові та за вибором) методи обстеження (лабораторні, рентгенологічні, функціональні та/або інструментальні) за списком 4, пацієнтів із захворюваннями органів і систем організму для проведення диференційної діагностики захворювань (за списком 2). ПРН 4. Встановлювати остаточний клінічний діагноз шляхом прийняття обґрунтованого рішення та логічного аналізу отриманих суб’єктивних і об’єктивних даних клінічного, додаткового обстеження, проведення диференційної діагностики), дотримуючись відповідних етичних і юридичних норм, під контролем лікаря-керівника в умовах лікувальної установи (за списком 2). ПРН 18. Аналізувати та оцінювати державну, соціальну та медичну інформацію з використанням стандартних підходів та комп’ютерних інформаційних технологій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів, що висвітлюють базисні питання, які стосуються таких напрямків медико-біологічних дисциплін як генетика та молекулярна біологія. Знання теоретичних основ генетики, біохімії, ембріології, молекулярної біології. Вміння самостійно застосовувати знання з хімії, загальної біології та інших дисциплін, використовувати комп'ютер, працювати з науковою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Курс присвячено сучасним методам та підходам, які використовуються в Україні та світі для діагностики спадкових хвороб людини. Розглядаються базисні закономірності спадкування та мінливості ознак у людини; молекулярно-генетичні механізми виникнення спадкових захворювань людини; принципи сучасних методів генетичної діагностики, їх переваги та обмеження, медичні протоколи щодо застосування того чи іншого методу
Рекомендована та необхідна література
Сиволоб А.В., Рушковський С.Р., Кир’яченко С.С., Афанасьєва К.С., Безруков В.Ф., Козерецька І.А., Демидов С.В. Генетика – К.: Київський університет. – 2008. «Лабораторний практикум з генетики». Для студентів біологічного факультету / упоряд. Афанасьєва К.С., Рушковський С.Р., Безруков В.Ф., Демидов С.В. – Київ: «Фітосоціоцентр», 2010 р. – 60 с. Федоренко В.О., Черник Я.І., Максимів Д.В. та ін. Задачі та вправи з генетики Львів.: Видавництво «Оріяна-Нова», 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, розв’язок практичних задач, оцінювання доповнень, відповідей, реферату. Підсумкове оцінювання у вигляді заліку.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни