Медична інформатика та медична статистика
Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Медична інформатика та медична статистика
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 01. Мати ґрунтовні знання із структури професійної діяльності. Вміти здійснювати професійну діяльність, що потребує оновлення та інтеграції знань. Нести відповідальність за професійний розвиток, здатність до подальшого професійного навчання з високим рівнем автономності. ПРН 02. Розуміння та знання фундаментальних і клінічних біомедичних наук, на рівні достатньому для вирішення професійних задач у сфері охорони здоров'я. ПРН 21. Відшуковувати необхідну інформацію у професійній літературі та базах даних інших джерелах, аналізувати, оцінювати та застосовувати цю інформацію. ПРН 22. Застосовувати сучасні цифрові технології, спеціалізоване програмне забезпечення, статистичні методи аналізу даних для розв'язання складних задач охорони здоров'я.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. знання на основі вивчення студентами математики, медичної фізики, медичної біології та інтегровані з цими дисциплінами;
2. вивчення дисциплін, пов'язані з організацією системи охорони здоров'я;
3. вміння застосовувати знання в процесі подальшого навчання та професійної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
“Медична інформатика та основи статистики” стосується ресурсів, баз даних, алгоритмів та методів, які необхідні для оптимізації отримання, зберігання, передачі та
використання інформації в галузі охорони здоров'я та біомедицини. Сфера застосувань медичної інформатики є багатопрофільною та охоплює такі галузі, як електронні медичні картки пацієнтів, системи підтримки прийняття рішень, eHealth, телемедицина, медична етика, використання комп’ютерних технологій у системі охорони здоров'я населення. В ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється значення та практичне застосування інформаційного забезпечення діяльності в системі охороні здоров’я, даються основи статистичного аналізу біомедичних даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Жолос О.В., Мороз О.Ф., Артеменко О.Ю., Богуцька К.І., Нурищенко Н.Є., Оглобля О.В. Медична інформатика та основи статистики: методичні рекомендації для виконання практичних робіт. К., 2023. - 125 с
2. Основи медичної інформатики: підручник / Л.О. Момотюк, Л.В. Юшина, О.В. Рожнова. - К.: Медицина, 2008. - 232 с.
3. Медична інформатика в модулях: практикум / І.Є. Булах, Л.П. Войтенко, М.Р. Мруга та ін.; за ред. І.Є.Булах. - К.: Медицина, 2012. - 208 с.
4. Мінцер О.П. Оброблення клінічних і експериментальних даних у медицині: навч. посібник / О.П. Мінцер, Ю.В. Вороненко, В.В. Власов – К.: Вища школа, 2003. – 350 с.
5. Musen M.A. Handbook of Medical Informatics / Editors J. van Bemmel, M.A. Musen. – Heidelberg: Springer-Verlag, 2002. – 621 pp.
6. Informatics in Medical Imaging: Imaging in Medical Diagnosis and Therapy / Editors G.C. Kagadis, S.G. Langer. - Boca Raton: CRC Press, 2011. - 367 pp.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1
2. Практичні роботи, тести
4. Оцінювання презентації
Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни