Клінічна біохімія патологічних станів
Освітня програма: Лабораторна діагностика (магістр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Клінічна біохімія патологічних станів
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 3. Володіти та застосовувати знання та уміння із загальної та професійної підготовки при вирішенні спеціалізованих завдань.
Аналізувати результати досліджень морфологічно- функціонального стану організму та довкілля, оцінювати значимість показників.
Аргументувати висновки та виявляти зв’язки між сучасними концепціями в організації процесу управління на кожному етапі професійної діяльності.
Демонструвати поглиблення базових знань за допомогою самоосвіти, демонструвати уміння представити і оцінити власний досвід та аналізувати й застосовувати досвід колег, демонструвати здатність обміну досвідом з іншими спеціалістами.
Надавати консультативну допомоги пов’язану з професійною діяльністю. Виконувати вимоги посадових інструкції, самоудосконалюватись.
Виявляти, узагальнювати та вирішувати проблеми, що виникають в процесі професійної діяльності та формувати почуття відповідальності за виконувану роботу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичного та практичного матеріалу навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр», та спеціальних дисциплін, таких як «Біохімія патологічних процесів», «Клінічна оцінка лабораторних досліджень», «Техніка лабораторних робіт», «Аналітична хімія», «Медична хімія», «Біологічна хімія» та «Клінічна хімія»
2. Знання теоретичних основ неорганічної, органічної та аналітичної хімії, фізіології та анатомії людини, біохімії людини.
3. Вміння застосовувати теоретичні знання на практиці при проведенні біохімічних досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Клінічна біохімія патологічних станів» включає до себе поглиблене вивчення принципів біохімічних реакцій за патологічних станів в умовах in vivo та їх відтворення in vitro, опанування широкого спектру спектрофотометричних, потенціометричних, турбідиметричних, хемілюмінісцентих методів детекції аналітів у біологічних пробах, які застосовуються в сучасній лабораторній діагностиці відповідно до стандартів надання медичної допомоги та з врахуванням вимог біобезпеки та біозахисту при поводженні з потенційно інфікованим та інфекційним матеріалом, вміння інтерпретувати проведені біохімічні дослідження.
Рекомендована та необхідна література
1. Александрова К.В., Біленький С. А., Білоконь Л.Є., Горбачова С.В., Іванченко Д.Г., Крісанова Н.В., Куріпка В. І., Макоїд О.Б., Мишко О.Л., Однокоз О.В., Романенко М.І., Рудько Н.П. Основи клінічної біохімії. – Запоріжжя : ЗДМУ. – 2011. – 288 с.
2. Біохімічні показники у нормі і при патології. Навчальний довідник / За ред. О.Я. Склярова – К.: Медицина, 2007. – 320 c.
3. Гонський Я. І. , Максимчук Т. П. Біохімія людини. – 3-тє вид., випр. і допов. – Тернопіль : Укрмедкнига, 2019. – 732 с.
4.Клінічна біохімія: підручник / Д.П. Бойків, Т.І. Бондарчук, О.Л. Іванків та ін.; за ред. О.Я. Склярова. - К.: Медицина, 2006. – 432 с.
5. Клінічна біохімія : підручник / за заг. ред. Г. Г. Луньової.-К. : Атіка, 2013. – 1156 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: модульні контрольні роботи, лабораторні роботи, практичні навички.
Підсумкове оцінювання: у формі іспиту.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни