Клінічна імунологія та алергологія
Освітня програма: Лабораторна діагностика (магістр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Клінічна імунологія та алергологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Володіти та застосовувати знання та уміння із загальної та професійної підготовки при вирішенні спеціалізованих завдань.
Аргументувати висновки та виявляти зв’язки між сучасними концепціями в організації процесу управління на кожному етапі професійної діяльності.
Оцінювати вплив навколишнього середовища, соціально-економічних та біологічних детермінант на стан здоров’я індивідуума, сім’ї, популяції.
Виявляти, узагальнювати та вирішувати проблеми, що виникають в процесі професійної діяльності та формувати почуття відповідальності за виконувану роботу.
Застосовувати правила біоетики та біобезпеки у своїй фаховій діяльності.
Проводити заходи щодо організації, інтеграції надання лабораторної допомоги населенню та проведення маркетингу лабораторних послуг.
Виконувати точно та якісно лабораторні дослідження, удосконалювати методики їх проведення, забезпечувати якість клінічних лабораторних досліджень, достовірність і єдність результатів та навчати інших.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичного та практичного матеріалу навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр», та спеціальних дисциплін, таких як «Мікробіологія», «Імунологія», «Патофізіологія», «Клінічна оцінка лабораторних досліджень» та ін.
2. Знання теоретичних основ імунології, біохімії, фізіології людини та тварини, генетики, цитології та гістології, мікробіології, вірусології, біофізики тощо.
3. Знання базових принципів основних лабораторних методів досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Клінічна імунологія та алергологія» включає до себе формування у магістра уявлення про структуру, закони та механізми функціонування імунної системи, знання етіології, патогенезу, клінічної картини, методів діагностики та лікування типових імунопатологічних процесів (первинних і вторинних імунодефіцитів, аутоімунних хвороб, імунодіагностика та імунотерапія пухлин, відторгнення трансплантату) та алергічних захворювань, вміння діагностувати основні клініко-лабораторні синдроми імунопатологічних, алергологічних процесів, визначати тактику імунотерапії, знати критерії ефективності лікування.
Рекомендована та необхідна література
1.Вершигора А.Ю., Пастер Є.У., Колибо Д.В. та ін. Імунологія. Підручник. К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. - 911 с.
2. Імунологія/ Переклад за редакцією проф. В.В.Чоп’як - Вінниця: НОВА КНИГА, 2004. – 672с.
3. Назар, Павло Степанович. Прикладна імунологія / Павло Степанович Назар, Олена Олександрівна Шевченко.– К. : Сталь, 2013.– 625 с.
4. Каплін М. М. Імунна система: фізіологія і патологія: Навч. посібник для студ. вищ. мед. закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації / М. М. Каплін; Сумський держ. ун-т. - Суми : Видавництво СумДУ, 2002. - 133 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції та лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Cеместрове оцінювання: модульні контрольні роботи, реферат/доповідь, лабораторні роботи.
Підсумкове оцінювання: у формі іспиту.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни