Медична хімія
Освітня програма: Mедицина (англійська мова навчання)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Медична хімія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Курс медичної хімії для лікарів є класичною моделлю університетського вступного курсу хімії, адаптованої до потреб медицини. Він містить елементи неорганічної, аналітичної, фізичної та колоїдної хімії. Навчальний процес здійснюється за кредитно-модульною системою відповідно до вимог Європейської кредитно-накопичувальної системи. Предметом вивчення навчальної дисципліни є окремі розділи неорганічної та фізичної хімії, які дають змогу студентам-медикам охарактеризувати роль окремих елементів у забезпеченні функціонування різних систем організму; аналізувати вплив різних фізико-хімічних факторів на взаємодію різних підсистем організму, а також взаємодію організму людини з навколишнім середовищем; використовувати деякі кількісні хімічні розрахунки для аналізу біологічних процесів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Медична хімія як навчальна дисципліна базується на студентських дослідженнях біоорганічної хімії, медичної біології, біофізики та інтегрована з цими дисциплінами.
Зміст навчальної дисципліни
Метою курсу медичної хімії є створення фундаментальної наукової основи для майбутніх лікарів у розумінні загальних фізико-хімічних закономірностей, що лежать в основі процесів життєдіяльності людини; дати учням обґрунтоване розуміння та знання основних фізико-хімічних закономірностей, що визначають перебіг хімічних і біохімічних процесів в організмі людини в процесі життєдіяльності; ознайомити їх з основами хімічних методів кількісного та якісного аналізу; навчити їх класифікувати хімічні властивості та хімічні перетворення в організмі людини в процесі життєдіяльності; навчити застосовувати отримані знання на практиці.
Рекомендована та необхідна література
Основні:
1. Медична хімія: підручник для ВНЗ / В.О. Калібабчук, І.С. Чекман, В.І. Галинська та ін.; за ред.. проф.. В.О. Калібабчук – К. ВСВ «Медицина», 2013
– 328с.
2. Медична хімія / В.О. Калібабчук, Л.І. Грищенко, В.І. Галинська, С.М. Гождзінський, Т.О. Овсянікова, В.А. Самарський. – К. «Інтермед», 2006, –
460с.
Додаткові:
1. Музиченко В.П. Медична хімія. Медицина (Київ). – 2010. – 496 с.
2. Миронович Л.М. Медична хімія: Навчальний посібник. – Київ: Каравела,2008. – 159 с.
3. Миронович Л. М. Медична хімія : навч. посібник / Л. М. Миронович, О. О.Мардашко. - К. : Каравела, 2007. - 168 с.
4. Порецький А.В., Баннікова-Безродна О.В., Філіппова Л.В. Медична хімія:Підручник. — К.: ВСВ “Медицина”, 2012. — 384 с.
5. Мороз А.С. Медична хімія : підручник /, Д.Д. Луцевич, Л.П. Яворська. -Вінниця : Нова книга, 2006. - 776 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Поточний контроль здійснюється на кожному практичному занятті відповідно до конкретних цілей теми: самостійна робота – письмові завдання для самостійної роботи, теоретичні знання – тестові завдання, комп’ютерне тестування, індивідуальні співбесіди, співбесіди, хімічні диктанти, письмові роботи, практичні навички та здібності.
Підсумковий контроль
Методи та критерії оцінювання
1. Модульна контрольна робота 1 (макс/мін): 40/20 балів.
2. Модуль контрольна робота 2 (макс/мін): 40/20 балів.
Підсумкове оцінювання: іспит.
Мова викладання
Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни