Післяпроектний моніторинг

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Післяпроектний моніторинг
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР04. Знати правові та етичні норми для оцінки професійної діяльності, розробки та реалізації соціально-значущих екологічних проектів в умовах суперечливих вимог. ПР08. Уміти доносити зрозуміло і недвозначно професійні знання, власні обґрунтування і висновки до фахівців і широкого загалу. ПР13. Уміти оцінювати потенційний вплив техногенних об’єктів та господарської діяльності на довкілля. ПР14. Застосовувати нові підходи для вироблення стратегії прийняття рішень у складних непередбачуваних умовах. ПР15. Оцінювати екологічні ризики за умов недостатньої інформації та суперечливих вимог. ПР16. Вибирати оптимальну стратегію господарювання та/або природокористування в залежності від екологічних умов. ПР20. Володіти основами виконання екологічних досліджень та еколого-експертної оцінки впливу на довкілля.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи природоохоронного законодавства України, орієнтуватися в категоріях об’єктів природно-заповідного фонду. 2. Бути обізнаними з концепцією сталого розвитку та цілями сталого розвитку ООН. 3. Володіти навичками: самостійна робота з довідковою літературою, робота з ПК.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна має прикладне спрямування і покликана навчити організовувати господарську, експертну та науково-дослідну діяльність, пов’язану з стратегічним просторовим плануванням, екологічними вимогами до започаткування видів господарської діяльності, що потенційно матимуть значний вплив на довкілля та моніторингом такої діяльності. Дисципліна розглядає процедури стратегічної екологічної оцінки та оцінки впливу на довкілля, механізми залучення громадськості та представників експертного середовища до таких процедур, шляхи оскарження видачі або невидачі висновків з оцінки впливу на довкілля.
Рекомендована та необхідна література
1. Берданова О. Стратегічне планування. Навчальний посібник / О. Берданова, В. Вакуленко, В. Тертичка. — Л. : ЗУКЦ, 2008. — 138 с. 2. Директива 2001/42/ЄС Європейського парламенту та Ради від 27 червня 2001 року про оцінку впливу на стан навколишнього природного середовища окремих проектів та програм. — Режим доступу : www.minjust.gov.ua/file/33314 3. Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» (від 23.05.2017р.) // Урядовий кур’єр. № 127 від 12.07.2017. 4. Карамушка В.І. Екологічна збалансованість стратегічних ініціатив і проектів (інтегрування довкільних аспектів у стратегічне планування та проектну діяльність) : практ. посібник / Віктор Карамушка. — К. : К.І.С., 2012. — 138 с. 5. Марушевський Г. Б. Стратегічна екологічна оцінка : навч. посіб. з компакт-диском / Г. Б. Марушевський. — К. : К.І.С., 2014. — 88 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практична робота, Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН –1.1.-4.2. – 16 балів / 8 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН –1.1.-4.2. – 16 балів / 8 балів 3. Практичні роботи: РН – РН –1.1.-4.2. – 20 балів / 10 балів 4. Самостійна робота: РН – РН –1.1.-4.2. – 8 балів / 4 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”