Основи зеленого туризму та рекреації

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Основи зеленого туризму та рекреації
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР03. Розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми в галузі природничих наук, що необхідні для аналізу і прийняття рішень в сфері екології, охорони довкілля та оптимального природокористування. ПР13. Уміти формувати ефективні комунікаційні стратегії з метою донесення ідей, проблем, рішень та власного досвіду в сфері екології. ПР18. Поєднувати навички самостійної та командної роботи задля отримання результату з акцентом на професійну сумлінність та відповідальність за прийняття рішень. ПР20. Уміти формувати запити та визначати дії, що забезпечують виконання норм і вимог екологічного законодавства. ПР25. Зберігати та примножувати досягнення і цінності суспільства на основі розуміння місця предметної області у загальній системі знань, використовувати різні види та форми рухової активності для ведення здорового способу життя
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних основ екології, географії та економічної теорії; 2. Вміти працювати командно з метою вирішення креативних завдань; 3. Володіти навичками планування роботи.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна передбачає вивчення галузевої і територіальної структури зеленого туризму та рекреації, особливості діяльності окремих суб’єктів ринку зеленого туризму застосовуючи теоретичні знання та практичні навички для забезпечення рекреаційно-туристичної діяльності. Дисципліна спрямована на формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, накопичення знань щодо можливості критичного мислення, аналізу і синтезу, здатності шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел, здатності визначати, формулювати і вирішувати проблеми глобального, регіонального та локального рівня в системі світового господарства, сфері туризму та рекреації.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України "Про туризм" від 15.09.1995 р. № 324/95-ВР // Відомості Верховної Ради України. - 1995. – №31. – С 242. 2. Про внесення змін до Закону України "Про туризм" // Урядовий кур'єр. – 2003. – № 244. – С. 15-19. 3. Бейдик О.О. Рекреаційно-туристські ресурси України: методологія та методика аналізу, термінологія, районування. – К.: Київський ун-т, 2001. – 395 с. 4. Горішевський П.В., Васильєв В.П., Зінько Ю.В. Сільський зелений туризм: організація гостинності на селі: Підручник. – Івано-Франківськ: Місто-Н, 2003. – 158 с. 5. Євдокименко В.К. Регіональна політика розвитку туризму (Методологія формування, механізм реалізації). – Чернівці: Прут, 1996. – 288 с. 6. Кифяк В.Ф. Організація туристичної діяльності в Україні: Навч. посіб. – Чернівці: Зелена Буковина, 2003. – 312 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практична робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1–2.2 – 30 / 15 балів. 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1–2.2 – 30 / 15 балів. 3. Науково-дослідний проект (НДП), усні відповіді/доповнення: РН 1.1–2.5 – 40 / 20 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни